12.07.2022 | 08:07

Pásová rypadla v kategorii nad dvacet tun

Společnost Doosan Infracore uvedla před časem na trh pětici pásových rypadel v kategorii 20 tun. Patří mezi ně první 21tunová pásová rypadla Doosan – tři zcela nové modely DX210-7, nové 25tunové pásové rypadlo DX245NHD-7 určené pro vysoké zatížení a dále pásové rypadlo DX235LCR-7 o hmotnosti 25,3 tuny a se sníženým poloměrem, které nahradí předchozí model. Všechny stroje splňují požadavky emisní normy Stage V.

Nové modely DX210-7/DX210NLC-7/DX210LC-7 nabízejí výběr konfigurací s krátkými, dlouhými a úzkými nebo dlouhými a širokými pásy. Model DX210-7 s krátkými pásy je ideální pro použití na měkkém terénu s nižším tlakem na půdu, kde jsou vyžadovány širší desky pásů, a nabízí výhody při přepravě (desky pásů 700 mm nebo dokonce 800 mm, ale se šířkou menší než 3 m). Rypadlo DX210NLC-7 s úzkými pásy cílí na vybrané trhy, kde předpisy nebo preference zákazníků vyžadují konfiguraci s úzkými pásy. Stroj DX210LC-7 je ideální pro půjčovny, má podobnou konfiguraci s dlouhými pásy jako těžší model Doosan DX235LC.

Nové 25t pásové rypadlo DX245NHD-7 pro vysoké zatížení je navrženo pro nejnáročnější aplikace. Přestože se jedná o pravé 25t rypadlo, obsahuje model komponenty podvozku z 30t třídy. Řetězy, rolny, hnací kolo a samotný podvozek jsou naddimenzovány tak, aby se prodloužila životnost stroje i při těch nejnáročnějších pracích.

Model DX245NHD-7 obohacuje sortiment středně velkých pásových rypadel Doosan o novou vysoce odolnou variantu. Pokud jde o název stroje, „N“ znamená „Narrow Track“ (úzké pásy) a „HD“ znamená „Heavy Duty“ (vysoké zatížení), což dokládá jeho vhodnost pro nejnáročnější aplikace. Kromě toho „úzká“ konstrukce modelu DX245NHD-7 přináší další výhodu přepravní šířky pouhých 2,54 m.

Nové pásové rypadlo DX235LCR-7 se sníženým poloměrem nabízí vynikající výkopový výkon spolu s flexibilitou, pohodlím a nízkými provozními náklady v kompaktním provedení s minimálním poloměrem otáčení zadní části pouhých 1724 mm. Tento model uspokojuje zvýšenou poptávku po strojích se sníženým poloměrem pro práci v blízkosti budov a ve stísněných prostorech.

Trend směřující ke strojům se sníženým poloměrem je podporován úsporou prostoru, zejména na staveništích v centrech městech a v městských částech, a požadavkem ponechávat při výstavbě silnic a železnic sousední jízdní pruhy a koleje otevřené, zatímco se podél nich pracuje.

Pro více informací o stavebních strojích Doosan navštivte www.doosanequipment.eu nebo kontaktujte distributora pro ČR, společnost GARNEA a.s. na www.garnea-stavebni.cz.*

Foto archiv/Doosan