21.12.2018 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Padesát žlutých autobusů pro Litvu

Firma Iveco Bus rozšířila začátkem září v Litvě svou flotilu minibusů, které slouží k přepravě školáků. Iveco dodalo do této země dalších 50 žlutých autobusů Daily. Nyní je v této pobaltské zemi v provozu 323 školních autobusů této řady.

Společnost JSC Transmitto, oficiální prodejce značek Iveco, Iveco Bus a FPT v Litvě, zvítězila ve veřejné soutěži na dodávku nových autobusů, vypsanou litevským ministerstvem školství. Zástupci krajských orgánů v Litvě převzali autobusy na Katedrálním náměstí ve Vilniusu za přítomnosti prezidentky Dalii Grybauskaitėové, ministryně školství a vědy Jurgity Petrauskienėové a dalších zástupců státní správy a škol. Všem školním autobusům Iveco Daily se dostalo požehnání od představitelů církve.

Do školy i na výlet

Školní rok tak mohli v Litvě zahájit s novými školními autobusy, které jsou bezpečné, úsporné a ekologické. Tyto žluté busy denně dopravují žáky do základních a středních škol a postižené děti do vzdělávacích ústavů. Současně jimi budou děti jezdit na výlety za historickými památkami a na různé další vzdělávací, kulturní a sportovní akce.

Školní autobusy Iveco Bus Daily patří do třídy M2. Nabízejí pohodlný snížený nástup a speciální výstražný světelný systém, který řidiče upozorňuje na vystupující děti. Jsou vybaveny 19 bezpečnostními sedadly k přepravě školáků. Autobusy také disponují alko-zámkem, který nedovolí řidiči nastartovat, pokud v jeho dechu zjistí stopy alkoholu.

Více než tisícovka

Školní autobusy Iveco Daily splňují veškerá bezpečnostní a kvalitativní měřítka Evropské unie a současně jsou přizpůsobeny silničním podmínkám v Litvě. Moderní, výkonný, úsporný a ekologický třílitrový motor splňuje normu Euro 6C. Jeho výkon je 150 k a točivý moment 350 Nm.

Litevské ministerstvo školství a vědy nakupuje každým rokem nové žluté autobusy pro jednotlivé kraje v rámci programu zlepšování podmínek na školách. Díky nim se do škol dostávají snadněji a rychleji i děti žijící v odlehlejších vesnicích. Od roku 2000 tak ministerstvo nakoupilo a dodalo přes 1000 školních autobusů, z nichž je 323 Iveco Daily.*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down