16.01.2014 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Pacově zatím chybí kompostovací technika

V Kraji Vysočina, necelých dvacet kilometrů severozápadně od Pelhřimova, leží Pacov. Narodil se zde a zemřel básník Antonín Sova, městem prochází 15. stupeň východní délky, který je nultým poledníkem pásma středoevropského času, a v roce 1904 se tady zrodila idea založení Mezinárodní motocyklové federace.

Lesotech kompostuje zatím „průmyslovou formou“ na velkých hromadách, které přehazuje nakladač HON. Kompost se v Pacově zatím používá na přihnojování městských ploch a s jeho uplatněním nejsou problémy.

„Po stavební stránce je kompostárna naprosto v pořádku. Rádi bychom si však brzy pořídili náležitou technologii, aby tamější provoz fungoval, jak má a my byli soběstační a nemuseli spoléhat na externí dodavatele. Potřebovali bychom alespoň drtič nebo štěpkovač, traktor, překopávač kompostu a třídicí síto. Chtěli bychom totiž přejít na efektivnější technologii kompostování v pásových hromadách na volné ploše, při níž kompost zraje rychleji. Bohužel si tuto nákladnou techniku z vlastních zdrojů pořídit nemůžeme, a tak se musíme spolehnout na dotace. Abychom na ně mohli dosáhnout, museli bychom ale navýšit kapacitu kompostárny. Je to tedy začarovaný kruh,“ řekl jednatel společnosti Lesotech Ing. Hejl.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down