19.01.2018 | 08:01

Osvědčil se traktor i kloubové nosiče

V okrese Praha-západ se nachází obec Vestec se svými 2500 obyvateli. Transformací z dosud působící příspěvkové organizace zde vznikly před třemi lety technické služby se statutem společnosti s ručením omezeným. Po roce činnosti se obchodní společnost přejmenovala na Technické služby Dolnobřežanska a svoji působnost rozšířila i do dalších obcí mikroregionu.

Technikou, která ve Vestci rozhodně nezahálí, je traktor Antonio Carraro TTR 10400 a dva univerzální kloubové nosiče Antonio Carraro Rondó.

Model traktoru TRG 10400 zakoupila ještě obec a technické služby jej provozují v pronájmu. Traktor pracuje ve Vestci již šestým rokem a má za sebou 3000 motohodin. Od jara do podzimu je využitý především při údržbě veřejné zeleně. Střídavě pracuje s příkopovým ramenem a mulčovačem Berti. „Je opravdu v zápřahu osm hodin čtyři dny v týdnu, pátý den je třeba věnovat běžné údržbě. Jeho nasazení s příkopovým ramenem a mulčovačem je zhruba rovnocenné. S ramenem se stará o údržbu svahů a příkopů, s mulčovačem udržuje rozlehlejší plochy veřejné zeleně. Při každodenním využití pracuje často v rizikových podmínkách, přesto zatím nebyla potřeba žádná podstatná oprava. I když menší provozní závady se samozřejmě najdou. Něco opravíme sami na místě, pokud je problém větší, obracíme se na dodavatele, kterým je společnost Pekass. Spolupráce je velmi dobrá, nicméně riziko toho, že stroj by mohl kvůli případné závadě a potřebě dodávky náhradního dílu, který není bezprostředně k dispozici, stát, určitě existuje. Proto uvažujeme o rozšíření technického parku o další stroj, abychom byli soběstační a nemuseli spoléhat na subdodávky či zápůjčku náhradního traktoru. Ten nemusí být vždy k dispozici a zakázky je třeba řešit včas,“ zdůrazňuje jednatel Technických služeb Dolnobřežanska Václav Drahoš.

Více v časopisu Komunální technika 1/2018.