14.06.2018 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Osvědčené stroje také s benzínovými motory

První americké travní sekačky Ferris se objevily na trhu v roce 1986 a v roce 1998 se tyto stroje poprvé prezentovaly s patentově chráněným systémem nezávislého zavěšení všech kol. Sekačky s možností nastavení intenzity odpružení podle hmotnosti obsluhy a žacím ústrojím speciálně zkonstruovaným pro evropské pracovní podmínky zaznamenávají v posledních letech úspěchy i v České republice a na Slovensku.

Jak uvedl Ing. Michal Janků, jednatel společnosti Kis plus, která sekačky Ferris dováží do České republiky i na Slovensko, v široké nabídce se objevují pro tuzemský trh bezesporu zajímavé modely.

Jde například o jednoduchý a pohodlný stroj Ferris IS 2100Z vyráběný zhruba dva roky. Je k dispozici s benzínovým agregátem. Dvouválcový vzduchem chlazený motor Briggs & Stratton Vanguard EFI s vstřikováním paliva pracuje s výkonem 28 koní a patří mezi špičkové modely. Robustní sekačka je vybavena třínožovým žacím ústrojím iCD TM o záběru 132 cm či 155 cm se zadním výhozem a mulčováním. Výška sečení se pohybuje od 3,8 cm do 12,7 cm a je nastavitelná po 0,6 cm. Stroj se může pohybovat rychlostí až 18 km/h, s pracovním záběrem 132 cm zvládne za hodinu posekat 1,90 ha, při záběru 155 cm dosahuje jeho hodinová výkonnost 2,23 ha.

Nejvýkonnější benzínovou sekačkou Ferris je komfortní model IS 3200Z s dvouválcovým vzduchem chlazeným motorem Briggs & Stratton Vanguard EFI pracujícím s výkonem 37 koní. I tento stroj disponuje třínožovým žacím ústrojím iCD TM se zadním výhozem a mulčováním, ale jeho pracovní záběr je 183 cm. Systém nastavení výšky sečení je stejný jako u výše popsaného typu, pojezdová rychlost dosahuje 20 km/h. Stroj zvládne posekat téměř tři hektary travního porostu za hodinu.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down