Oslavy kulatých narozenin ve vlastním sídle

Desáté výročí založení i stejný počet let působení na trhu se zahradní, komunální, vinohradnickou a zemědělskou technikou, si připomíná v polovině července firma SYNPRO. Oslavy jubilea spojené s otevřením nových firemních prostor se odehrály s předstihem 24. a 25. června.

SYNPRO prodává techniku především v regionu, ale i mimo něj. V některých případech působí jako výhradní dovozce. Zajišťuje komplexní záruční i pozáruční servis včetně prodeje náhradních dílů. Nabízí údržbu zeleně „na klíč“ formou služeb. Je schopna poskytnout kompletní poradenství včetně financování nákupu techniky a vyřizování dotací.

„V současné podobě jsme začali podnikat v roce 2010, v oboru působím o deset let déle. Zpočátku jsme měli tři zaměstnance a dostali se postupně na současných čtrnáct lidí. Aby nebylo málo desítek, za deset let se nám podařilo zdesetinásobit obrat firmy. K desátým narozeninám jsme si proto dali letos v květnu novou budovu se zastavěnou plochou zhruba 550 metrů čtverečních na pozemku o rozloze přes 5000 metrů čtverečních. Zatím plně využíváme tak polovinu areálu. Tu druhou budeme postupně upravovat,“ uvítal nás jednatel společnosti SYNPRO Radim Košutek a pokračoval:

„Výstavba nového sídla trvala asi půl roku. Hlavní výhodou je, že jsme konečně ve vlastních důstojných prostorech s velkou a dobře vybavenou dílnou s širokými vraty, vysokým stropem a mostovým jeřábem. Tedy vhodnou pro opravy menších i velkých strojů, protože jsme se kromě jiného pustili nově do prodeje a servisu bagrů značky Doosan. Samozřejmostí je sklad náhradních dílů, administrativní část a showroom s vystavenými zahradními traktory, sekačkami a menší čisticí a úklidovou technikou.“

Spolupráce s většinou výrobců techniky, s nimiž firma začínala, pokračuje úspěšně dál. Za příklad mohou posloužit traktory SAME a Lamborghini z koncernu SAME Deutz-Fahr Group, jejichž prodej a servis má SYNPRO v regionu na starosti. Loni se podařilo prodat zhruba patnáct těchto strojů, což znamenalo první příčku mezi prodejci v České republice.

Silným segmentem portfolia firmy SYNPRO jsou žací traktory a mulčovače SECO, jichž prodá každoročně asi 50 kusů. Dobře na odbyt jde především dražší technika určená k profesionálnímu nasazení. Otevření showroomu pro širokou veřejnost by mělo pomoci zvýšit i prodej lacinějších modelů pro soukromé uživatele. Novou součástí sortimentu je 120V program techniky na akumulátorový pohon G-FORCE, zahrnující například výkonné profesionální ručně vedené sekačky, plotostřihy, křovinořezy, motorové pily, fukary a další ruční nářadí.

V nabídce společnosti SYNPRO najdeme pestrou paletu úklidové a čisticí techniky Nilfisk a Kärcher. Od této značky mají k dispozici i komunální zametací vozy a univerzální nosiče nářadí. V současné době SYNPRO předvádí velký komunální samosběrný zametač ISAL z portfolia Kärcher Group. Firma se věnuje také regionálnímu prodeji nakladačů Giant, manipulátorů Dieci nebo kompostérů a odpadových nádob od výrobní společnosti MEVA. Zbrusu novou součástí portfolia je potom již zmíněná stavební technika Doosan.

„Jsme dále výhradním dovozcem profesionálních příkopových ramen, plošných mulčovačů a dálkově ovládaných pásových žacích strojů Flailbot od anglické společnosti Bomford s dlouholetou tradicí. Potěšilo mě, že se nám za poměrně krátkou dobu podařilo prodat tři dálkově ovládané sekačky. V rámci zastoupení firmy Bellonmit nabízíme různé komunální pracovní příslušenství k traktorům a univerzálním nosičům nářadí pro ošetřování zeleně a kompletní řešení zimní údržby. Jedná se například o mulčovače, zametací kartáče, radlice a sypače. Pro vinohradníky máme potom stroje značky Darin,“ podotkl Radim Košutek.

Z plánů do budoucna nám Radim Košutek prozradil, že SYNPRO jedná o partnerství s jednou anglickou firmou vyrábějící techniku pro bezchemickou likvidaci plevele. K tomu hodlá jeho společnost upevnit a posílit sortiment čistící, dezinfekční a úklidové, hlavně profesionální, techniky jako jsou například vysavače, tlakové myčky, stroje na odstraňování žvýkaček nebo graffiti.

(Podrobnosti v Komunální technice 7/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down