07.10.2020 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslavy firemních narozenin v nových prostorách

Hned několik důvodů k uspořádání dnů otevřených dveří měla začátkem letošního září společnost Avistech. Letos oslavila 15 let od svého vzniku a dárek si dala opravdu hodnotný v podobě slavnostního otevření nových firemních prostor. V rámci bohatého programu dvoudenní akce nemohly samozřejmě chybět ukázky techniky zastoupené především stroji Avant, Leguan, Bema, Eclip a CZ Screen.

Od května letošního roku působí firma Avistech na nové adrese v Rudolfovské ulici v Českých Budějovicích. „Na pronájmu areálu jsme se dohodli v lednu a již koncem dubna proběhla hlavní fáze stěhování, které ovšem předcházely rozsáhlé stavební úpravy nových prostor, týkající se administrativního zázemí, skladu i dvou servisních dílen. V areálu disponujeme 2500 m² podlahové plochy, jen ve skladových prostorách můžeme využít plochu 1000 m². Ne vše máme zatím plně využité, ideální řešení ukáží teprve praktické zkušenosti po několika měsících užívání,“ představuje stručně nové působiště firmy Avistech její jednatel Ing. Roman Guichen.

Kromě poslechu odborného výkladu a prohlídky vystavených strojů si mohli návštěvníci dnů otevřených dveří některou techniku i sami vyzkoušet, a ti nejodvážnější se zúčastnili „Avantí olympiády“, kde si v rámci připravené dráhy otestovali svoji zručnost při ovládání nakladačů.

Patnáct let na trhu

Firma Avistech byla založena v roce 2005 a od jejího vzniku patří do nabízeného sortimentu nakladače Avant. Momentálně společnost zaměstnává 15 lidí a kromě Českých Budějovic působí také prostřednictvím svých poboček v Žebráku a Kostelci na Hané a spolupracuje se sítí prodejců na celém území České republiky. „Prodejem zemědělské, komunální a zahradní techniky se zabývám více než dvacet let a za tu dobu se sortiment samozřejmě změnil. Důležitým mezníkem bylo období zhruba před šesti lety, kdy se nakladače Avant staly naším opravdu stěžejním produktem. První sezóny byly náročné, ale sázka na tuto značku se nakonec ukázala jako dobrá volba. Sortiment jsme postupem času doplnili o další techniku, přičemž například adaptéry Eclip na likvidaci plevelů i sami vyrábíme. Od září máme výhradní zastoupení v České republice pro vibrační a bubnové třídicí stroje CZ Screen,“ popisuje Roman Guichen vývoj firmy v posledních několika letech a dodává: „Dny otevřených dveří jsou velice dobrou příležitostí k představení kompletního sortimentu. Na ploše si mohou návštěvníci prohlédnout téměř třicet nakladačů Avant v agregacích s nejrůznějším nářadím, nechybí dvě pracovní plošiny Leguan s pracovní výškou 13,5 a 19 metrů, zametací kartáče Bema, adaptéry na likvidaci plevele a mytí Eclip, ani třídicí síta CZ Screen.“*

Více v časopisu Komunální technika 10/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down