18.04.2018 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslava výročí s řadou technických novinek

Již 130. výročí svého vzniku slaví letos německá značka Holder. A k těmto kulatinám připravili konstruktéři německé společnosti Max Holder GmbH hned několik významných technických novinek a inovací dosud vyráběných univerzálních kloubových nosičů nářadí. Značka Holder tak i nadále udává tón v určování trendů vývoje komunálních kloubových nosičů.

Prvním významným mezníkem v historii firmy založené bratry Holderovými byl vynález zádového postřikovače, jehož význam se ukázal jako skutečně nadčasový a s konstrukčními vylepšeními se jeho princip využívá dodnes. Důležitým byl pro značku Holder rok 1930, kdy se objevil první jednonápravový malotraktor. Následoval vynález dvoutaktního dieselového motoru zabudovávaného do traktorů vlastní výroby, ten spatřil světlo světa v roce 1950. A poté, v roce 1954, již přišlo spojení dvou jednonápravových traktorů systémem kloubového řízení. Prapředek kloubových nosičů, jak je známe dnes, byl na světě a uplatňoval se především v zemědělství. Do komunální sféry začaly univerzální kloubové nosiče výrazněji pronikat v osmdesátých letech minulého století. Po určité kratší stagnaci získala značka v roce 2008 nového majitele a od té doby zaznamenaly její produkty mnoho pozitivních změn. Vyústěním rychlého rozvoje je potřeba nového většího areálu. Nový závod s rozšířenými prostory bude otevřen během letošního roku.

V České republice a na Slovensku značku Holder již 17 let úspěšně zastupuje litoměřická společnost Kis plus, které se za tu dobu podařilo zobchodovat již téměř dvě stovky univerzálních nosičů. Na dodané stroje zajišťuje prostřednictvím svých techniků a smluvních obchodních partnerů též záruční i pozáruční servis.*

Více v časopisu Komunální technika 4/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down