14.09.2021 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ošetřování a čištění průmyslových podlah má svá specifika

Průmyslové podlahy vyžadují zvláštní péči a pozornost. A to jak při výrobě, aby měly správné užitné vlastnosti, tak i z hlediska jejich povrchové úpravy, čištění a údržby. Musí nejen odolat značnému namáhání, ale zároveň splňovat normy bezpečnosti práce. Jaký způsob čištění použít, závisí do značné míry na struktuře podlahy.

Pravidelné čištění zaručuje bezpečnost

Průmyslové podlahy se běžně nečistí jen z estetických důvodů. „Podlahy v průmyslových provozech jsou totiž každý den vystavovány velkému namáhání zátěží a nejrůznějšími látkami, které způsobují chemické reakce. Pro bezpečnost personálu a pro zajištění bezproblémového chodu provozu je nutné pravidelné a charakteru provozu přizpůsobené čištění,“ říká Lukáš Rom ze společnosti Kärcher.

V nejhorším případě by poškození podlahové krytiny mohlo způsobit následné škody a nehody, kdy by mohl olej, kyseliny a jiné látky poškodit nástroje a stroje nebo dokonce zranit pracovníky. Správné čištění v pravidelných intervalech může toto riziko minimalizovat. A údržba podlah v průmyslu může také pomoci udržovat hodnotu podlahových krytin a celých budov.

Pro správné zajištění profesionálního úklidu je důležité rozlišovat mezi jednostupňovou a dvoustupňovou metodou čištění podlahy:

Jednostupňová metoda: Nejprve se podlaha vydrhne čisticím prostředkem a pak se ve stejném pracovním kroku uvolněné nečistoty znovu očistí. To se provádí v jednom kroku stejným strojem.

Dvoustupňová metoda: Prvním krokem je nanesení čisticí lázně na celou plochu a její rozmytí pomocí kartáčů mycího stroje a působení, druhým krokem je její následné odsátí.

Většina průmyslových podlah je vyrobena z hladké a souvislé stěrky, která je zhutnělá a extrémně odolná. K dispozici jsou různé typy povrchových úprav a každý má specifické vlastnosti, které je třeba mít na paměti při čištění.

Více v časopisu Komunální technika 9/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down