Opravená místa jsou stále jako nová

Na začátku září skončily hlavní stavební práce druhé etapy generální rekonstrukce Barrandovského mostu. Ještě před jejich zahájením však bylo nutné na této páteřní pražské tepně rychle a efektivně odstranit 55 havarijních výtluků, které bránily bezpečné jízdě ve zredukovaných pruzích.

 To se povedlo bez výrazného omezení dopravy díky unikátní, patentované české mikrovlnné technologie FUTTEC®. Nedávná kontrola navíc ukázala, že jsou všechna opravená místa i přes znovuobnovený hustý provoz stále jako nová: tedy bez jakýchkoli spár nebo netěsností, jež by mohly vést k zatékání vody a postupnému obnovení výtluku.

„Možnost podílet se na opravách Barrandovského mostu jsme přijali od TSK jako velkou výzvu a zároveň příležitost k dalšímu prověření naší mikrovlnné technologie opravy výtluků na asfaltových vozovkách. A ta obstála na výbornou. Jednotlivá opravená místa jsou zarovnaná s povrchem silnice a netvoří se v nich žádné praskliny, které by mohly naznačovat, že zde dochází k obnovování poruchy. Kontrolám stavu oprav (a nejen na Barrandovském mostě) mikrovlnnou technologií FUTTEC se samozřejmě plánujeme věnovat i nadále, protože se jedná o důležitou součást celkového ekosystému vozovky. Ten dále zahrnuje včasnou detekci poruch a samotné provedení opravy,“ uvádí Jiří Rušikvas, zakladatel a majitel společnosti FUTTEC.

Společnost FUTTEC představila svou mikrovlnnou technologii opravy výtluků i na Světovém silničním kongresu, který zaštítila Světová silniční organizace PIARC. V ČR patentovaná metoda dokáže zacelit výtluk na asfaltovém povrchu bez vzniku spáry, změny původních parametrů komunikace a nutnosti dlouhodobých uzavírek, spojených s objížďkami a dopravními kolonami. Tyto opravy probíhají pomocí unikátních stavebních strojů: pilotního stroje FT3, „mikrovlnných cestářů“ FT3+ jako vylepšené verze pilotního stroje (pro kompletní bezespáré opravy výtluků o rozměrech do 60 x 80 cm) a samostatných mikrovlnných pecí FF-9 k zahřátí asfaltové směsi (pro dočasné opravy výtluků větších rozměrů).* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down