06.12.2012 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Opět největší leasingovou společností na trhu

Podle aktuálních statistik je ČSOB Leasing leaderem trhu za 1. pololetí 2012 i v meziročním srovnání. Společnost ČSOB Leasing za 1. pol. 2012 poskytla financování v objemu téměř 4,5 miliardy korun.

V porovnání s dalšími leasingovými společnostmi se stala největší leasingovou společností na českém trhu. Je také leaderem ve financování českých podnikatelů, v segmentu strojů, zařízení a technologií i co do velikosti portfolia zákaznických smluv.
„Naše prvenství na trhu leasingových společností dle aktuálních statistik ČLFA nevnímáme jako výsledek nějakého krátkodobého vlivu, ale jako projev dlouhodobé a konsistentní obchodní výkonnosti, která je provázena i požadovanou finanční výkonností společnosti z pohledu akcionářů. V meziročním srovnání činí tržní podíl ČSOB Leasing 11,6 %, což znamená, že jsme jedničkou na leasingovém trhu nejen za první pololetí 2012, ale již déle než rok“, říká Libor Bosák, předseda představenstva a generální ředitel společnosti.
Společnost ČSOB Leasing uzavřela za 1. pol. 2012 celkem 7334 nových zákaznických smluv s více než 3200 zákazníky. Podle aktuálních statistik nebankovního trhu je ČSOB Leasing vedoucí leasingovou společností také v segmentu financování českých podnikatelů. V segmentu financování strojů, zařízení a technologií dosáhla tržního podílu 16,5 %. ČSOB Leasing je tak vedoucí leasingovou společností nejen co do objemu nově uzavřených obchodů, ale současně i v segmentu financování strojů, zařízení a technologií. Společnost je navíc na trhu největší co do velikosti spravovaného portfolia zákaznických smluv.
ČSOB Leasing poskytuje financování dopravní techniky, strojů, zařízení, výpočetní techniky, technologií, včetně financování předmětů velkých pořizovacích hodnot pro korporátní zákazníky. Produkty zákazníkům je firma schopna dle preferencí zákazníka nabídnout nejen prostřednictvím vlastní distribuční sítě (osobní přístup v každém regionu ČR) či rozsáhlé distribuční sítě ČSOB, ale přímo v místě prodeje u spolupracujících dodavatelů movitého majetku.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down