21.11.2016 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Opancéřovaný dálkově ovládaný pásový nakladač odolá výbuchům i žáru

Specializovaný Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru (HZS) v Hlučíně se může pochlubit výjimečným strojem. Pásový nakladač Cat® 973D v konfiguraci Steel Mill a s řadou dodatečných úprav je prvním a jediným takovým strojem v České republice. Hlučínským hasičům jej dodala společnost Zeppelin CZ s. r. o., která je výhradním prodejcem stavebních, zemních a těžebních strojů značky Cat® v České republice.

„Prioritou při náročných zásazích je ochrana života našich lidí,“ v tomto smyslu se při předání stroje před nastoupenou jednotkou v Hlučíně vyjádřil brigádní generál František Zadina. Pásový nakladač Cat® 973D Steel Mill s hmotností 39 tun tyto požadavky na vysokou míru bezpečnosti splňuje. „Nakladače s označením Steel Mill jsou určené pro provoz v nebezpečných podmínkách. V České republice byly dosud v provozu čtyři takové stroje, a to v Moravskoslezském kraji, kde se používají při výrobě oceli, na odvoz žhavé strusky z pecí. Pro Záchranný útvar HZS v Hlučíně prošel stroj ještě dalšími úpravami, aby vyhovoval specifickým požadavkům hasičů,“ říká k novému hasičskému speciálu Aleš Štěpanda, vedoucí servisu Zeppelin CZ v Ostravě. Právě v ostravské servisní dílně se uskutečnila většina víceprací na stroji.

Podobně jako u ocelářských nakladačů, i tento stroj je vybaven sofistikovaným dálkovým ovládáním. Nakladač tak může pracovat v bezpilotním režimu, kdy je ovládán na vzdálenost až 200 metrů.*

Více v časopisu Komunální technika 11/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down