Online událost pro města a obce

Od 2. do 4. 6. proběhne online URBIS SMART CITY FAIR. Součástí akce bude i vyvrcholení projektu C-Roads, na němž se představí výsledky pětiletého vývoje jednotného evropského systému C-ITS – kooperativních inteligentních dopravních systémů.

Vzhledem k online formátu je podstatně zjednodušený systém vstupného. Za 250 korun bude mít návštěvník přístup všechny tři dny na výstavní část i veškerý program konference včetně projektu C-Roads. Registraci najdete na webu, informace ke vstupu do online platformy obdržíte v jejím potvrzení. Využití je intuitivní a jednoduché. Výstavní část i konferenci lze navštívit opakovaně.

Sedm bloků konference

Ve virtuálních expozicích se představí společnosti s vybavením pro města a obce. Mezi vystavovateli bude také město Brno s firmami patřícími do městského holdingu a partneři projektu C-Roads.

Konference URBIS SMART CITY FAIR se uskuteční 2. a 3. 6. Program bude rozdělený do sedmi bloků – prostředí, služby, digitalizace, řízení, budoucnost, benefity a výstupy. Podrobnosti najdete na webových stránkách.

Z dílčích částí programu lze zvýraznit například adaptace metropolí na změny související s pandemií a nástupem home office, cirkulární ekonomiku, snižování produkce odpadu, jeho energetické využití nebo praktické zkušenosti v oblasti digitalizace samospráv.

Projekt C-Roads

Do konference budou zahrnutá nová témata související s projektem C-Roads včetně představení jeho výsledků. Několik vystoupení bude věnovaných samotnému projektu. Hodinový diskusní blok se zaměří na autonomní mobilitu, její aplikace v hromadné dopravě nebo na legislativu umožňující provoz autonomních vozidel.

Cílem projektu C-ROADS je zavedení jednotného systému C-ITS – kooperativních inteligentních dopravních systémů v EU, který je dnes varovným systémem pro řidiče a v budoucnosti se stane zdrojem informací pro autonomní vozidla. Díky C-ITS se dočkáme lepší plynulosti dopravy ve městech, vyšší bezpečnosti na železničních přejezdech a upřednostnění vozidel hromadné dopravy nebo integrovaného záchranného systému. Závěrečná prezentace výsledků projektu C-Roads včetně praktických ukázek v ulicích Brna se uskuteční 3. a 4. 6. Podrobnosti na: c-roads.cz nebo saferoads.today.

Registraci a další informace o URBIS SMART CITY FAIR 2021 najdete na webu www.smartcityfair.cz.

Veletrhy Brno, a. s.

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2021)