15.12.2017 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Odpad po kolejích, nebo po silnici?

Velkým a často diskutovaným tématem v odborné veřejnosti je zákaz skládkování. O tom, jestli bude platit skutečně v roce 2024 nebo později, se zatím spekuluje a ukáže to až novela zákona o odpadech, pakliže vůbec nějaká po parlamentních volbách bude.

Závazným datem vůči EU je však rok 2030. Zdá se to jako dlouhá doba, ale právě teď je nejvyšší čas zapřemýšlet nad logistikou svozu odpadů z lokalit, kde jej nelze termicky využít. Je tak vysoce pravděpodobné, že se v blízké budoucnosti bude odpad převážet na velké vzdálenosti, a to i přes hranice státu – podle aktuální poptávky spaloven v sousedních zemích.

Systém Max Aicher nabízí funkční osvědčené řešení velkokapacitního lisování komunálního odpadu a přepravní kontejnerový systém jak pro silniční dopravu, tak pro železniční vagóny typu ACTS (Abroll-Container-Transport-System) – přepravní systém pro kombinovanou dopravu silnice-železnice. V rámci tohoto systému jsou používány speciální typizované odvalovací (abroll) kontejnery, které jsou přepravovány na upravených železničních vozech nebo na automobilových nosičích. Překládka kontejnerů probíhá přímo z automobilu na výklopný kolejnicový rám vagónu.*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2017)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down