21.07.2009 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od začátku letošního března v novém

Pod jednou střechou najdou od letošního března uživatelé strojů dodávaných přerovskou firmou Davaz Technik prostornou prodejnu, sklad náhradních dílů i servisní zázemí. Stavba nového objektu trvala zhruba půl roku a nynější prostory dovolují firmě představit její komplexní sortiment, do kterého patří především značky Stiga, Stiga Belos a Kubota.

Právě tyto značky hrály prim i u příležitostí dní otevřených dveří, které firma Davaz Technik v nových prostorách uspořádala.
„Dosud jsme prodejnu a servis provozovali odděleně, což přestávalo vyhovovat. Myšlenka na vybudování nových prostor je stará zhruba dva roky, ale od zakoupení pozemku k vlastní stavbě vedla poměrně dlouhá cesta plná vyřizování formalit. Tato „papírová válka“ byla vlastně delší než samotná stavba, jelikož se skrývkou jsme započali koncem loňského srpna a koncem února byla stavba hotova. Objekt o rozloze 800 m² v sobě skrývá 300 m² prodejní plochy, administrativní zázemí, sklad i dílny. Hektarový pozemek, který k objektu patří, se chystáme zatravnit a ze zbylé hlíny po skrývce vytvořit i umělý svah, takže tento prostor v budoucnu bude sloužit jako zkušební polygon jak pro novou techniku, aby ji mohli potencionální zájemci vidět v akci, tak pro stroje po opravě, které je třeba před předáním uživateli náležitě prozkoušet.
Zázemí prodejny nám umožňuje vystavit zhruba stovku strojů od těch ručně vedených až po profesionální univerzální nosiče a malotraktory. Pro zájemce nemáme samozřejmě všechny nabízené modely skladem, ale těmi nejprodávanějšími se snažíme před sezónou, ať již jarní nebo zimní, předzásobit. Dodací lhůty se u strojů, které nejsou na skladě, pohybují mezi čtrnácti dny a jedním měsícem.
Servis zajišťují tři mechanici, pro oblast celé Moravy jej zabezpečujeme pro produkty Stiga Belos, na střední Moravě se staráme o značku Kubota a regionálně zajišťujeme servis hobby strojů. Ovšem musím připomenout, že obrat na servisu rozhodně nestojí, jelikož v sortimentu máme spolehlivé a málo poruchové stroje,“ vysvětluje majitel firmy Kamil Daniš.
Stiga s novinkou
Novinkou mezi žacími traktory Stiga je model OVERLAND 25 E s integrovaným sběrným košem. Stroj je poháněn čtyřtaktním motorem Kohler o výkonu 25 koní. Pojezd je hydrostatický s pohonem všech čtyř kol. Sečení se zapíná elektromagnetickou spojkou a jeho výška je nastavitelná v devíti polohách v rozmezí 25 až 100 mm. Stroj pracuje se záběrem 122 cm. Ve standardu je vybaven mulčovací záklopkou, závěsem na vozík a signalizací naplnění koše, který má kapacitu 360 litrů a jehož vyklápění je ovládáno elektricky.
Výhodou tohoto modelu je bezpochyby pohon všech čtyř kol, který zvyšuje svahovou dostupnost. Velká zadní kola jsou šetrná vůči přejížděnému trávníku a příznivě ovlivňují stabilitu stroje. K maximální kontrole směru pojezdu a rychlosti přispívá hydrostatická převodovka. Dlouhou životnost řemene pohonu zajišťuje elektromagnetická spojka.
K traktoru může být kromě sběrného koše připojen vozík, či může být agregován s provzdušňovačem, rozmetadlem nebo sypačem.

Roman Paleček

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down