19.12.2017 | 07:12

Od trpaslíka až ke Goliášovi

Společnost MOUDER, s. r. o., je generálním zástupcem německé firmy Husmann a dalších dodavatelů techniky především pro odpadové hospodářství na českém a slovenském trhu. Již od počátku svého působení v roce 2008 funguje jako plnohodnotné zastoupení.

Od roku 2014 působí MOUDER v nové provozovně v Synči, která skýtá dostatek prostoru pro činnost firmy včetně servisního zázemí a skladových prostor. Užitná plocha 40 000 m2 skýtá kapacitu pro další potenciál rozvoje.

Firma dosáhla v České republice pozici významného dodavatele zařízení pro zpracování odpadů s širokou nabídkou možností, a také postavení spolehlivého partnera nejen nadnárodních společností na tuzemském trhu, ale i měst, obcí, technických služeb, kompostáren, skládek, subjektů v odpadovém hospodářství či zpracovatelů biomasy pro energetické využití.

Společnost MOUDER tedy zajišťuje nejen významné regionální dodávky vyspělých technologií pro odpadové hospodářství, ale i předprodejní a poprodejní servis i následné servisní služby a dodávky originálních náhradních dílů. Rovněž nabízí svým odběratelům pronájmy zařízení, jako jsou například samolisovací kontejnery řady SPB nebo v poslední době velmi oblíbené ramenové drtiče GIGANT 1750. V omezené míře disponuje i nabídnou starších zařízení.

Značka Husmann se již na tuzemském trhu dobře etablovala. Zahrnuje malá zařízení určená pro zpracování odpadu, jako například balíkovací lisy, trhačky kartonu, nebo drtiče polystyrenu, dále drtící a lisovací techniku, ale i velká speciální zařízení na zpracování odpadu, jako jsou třeba překladové stanice.

Již tak široký výrobní program společnosti Husmann doplnila společnost MOUDER pro tuzemské uživatele mimořádně výkonnými speciálními technologiemi pro drcení plastů, kovů, alternativních paliv, biomasy a dalších složitých materiálů určených ke zpracování od společnosti Weima. Pro následnou redukci objemu nebo další energetické využití nabízí MOUDER i briketovací stroje.

Speciální zařízení zastupuje řada strojů značky Heger. Tato německá společnost je světovým lídrem v oblasti výroby zařízení pro recyklaci pěnových plastů, záběr její produkce je ale mnohem širší. Zahrnuje výkonné, profesionální stroje, drtiče a lisy polystyrenu a materiálů typu EPS, EPP a EPE, mlýny, zařízení pro odprášení, systémy komprese pro širokou škálu materiálů a další.

Dalším významným partnerem společnosti MOUDER se stali v roce 2012 výrobci kaskádových sít, dopravníků a pneumatických třídičů, společnosti Westeria a Spaleck. Firma MOUDER také doplnila sortiment o výrobky firmy Paal Group, společnosti světového významu specializující se na navrhování a výrobu vysoce výkonných kanálových lisů a podpůrných zařízení. Více než 150 let se se odráží u těchto velkokapacitních lisů v bezkonkurenční úrovni, výkonu a spolehlivosti při nejnižších možných provozních nákladech. Pro pohodlné a rychlé třídění a zpracování biomasy, kompostu, drceného dřeva, alternativních paliv a dalších pak slouží bubnová síta od společnosti Gründken.

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2017)