04.03.2021 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od motorové pily k větší mechanizaci

Koncem letošního března oslaví společnost Agriimport Plzeň třicáté výročí svého vzniku. Firma, která začínala v Plzni jako prodejní a servisní organizace se zaměřením na malou zemědělskou mechanizaci a další stroje, má od roku 2009 svoje hlavní sídlo v obci Líté v okrese Plzeň – sever a její sortiment se od dob začátků značně rozrostl. Kromě zahradní a zemědělské mechanizace najdeme v její nabídce také řadu renomovaných značek lesní, komunální a zemědělské techniky.

Ve svém sídle v Líté se firma zaměřuje na servis a prezentaci větších strojů, ale nezahálí ani obchodní a servisní středisko v Plzni – Skvrňanech, které se sice specializuje spíše na menší mechanizaci, ale cestu si do něj pravidelně nacházejí i uživatelé z řad profesionálů.

„Za třicet let působení na trhu jsme ušli pořádný kus cesty. Momentálně firma zaměstnává šest lidí na plný pracovní úvazek a dalších šest na dohodu o provedení práce, pokud je zrovna třeba. Základem nabídky plzeňského střediska jsou především motorové pily a zahradní nářadí značky Stihl, ale zájemci si zde mohou nechat předvést i větší komunální a lesní techniku. Mezi naší klientelu tedy v Plzni a celém bývalém Západočeském kraji zdaleka nepatří pouze soukromníci zajímající se o menší stroje. A sortiment vhodný pro sféru profesionálů bychom chtěli v Plzni ještě rozšířit. Servis větší mechanizace ovšem zajišťujeme v Lítém, kde na tuto činnost máme vybudované patřičné zázemí. Dalo by se říci, že firma se svých třicátin dožívá v plné svěžesti, bohužel možnosti oslav budou s největší pravděpodobností vzhledem k eskalující koronavirové pandemii velmi omezené. Nicméně i bez nich chceme pokračovat ve stejném duchu jako doposud, kdy jsou pro nás prioritou takřka obchodně – přátelské vztahy s našimi obchodními partnery,“ říká jednatel firmy Agriimport Plzeň, Jiří Kadlec.

 

Dlouhodobé zkušenosti s lesní technikou

Jak uvedl Jiří Kadlec, prakticky od samého počátku svojí činnosti se firma orientuje kromě zahradní a hobby techniky též na nabídku lesní mechanizace. „Začínali jsme v tomto segmentu motorovými pilami a díky přibývajícím zkušenostem postupně rozšiřovali nabízený sortiment. Například v nabídce štěpkovačů i vyvážeček s hydraulickou rukou patříme určitě mezi tuzemské průkopníky.“

Zřejmě prvním důležitým dodavatelem profesionální lesní techniky, se kterým navázala firma Agriimport v roce 1993 užší spolupráci, je finská značka FARMI Forest vyrábějící profesionální štěpkovače, lanové navijáky, vyvážecí soupravy, lesní jeřáby, poloautomatické štípače nebo kácecí a štípací procesory. „Když jsme se poprvé objevili na výstavě v Brně s vyvážečkou s hydraulickou rukou, návštěvníci nevěřícně kroutili hlavami a přemýšleli, koho tímto produktem chceme zaujmout. Dnes podobné stroje najdeme v různé kvalitě v nabídce mnoha firem,“ poznamenává Jiří Kadlec.

Zhruba 25 let spolupracuje firma Agriimport s italskou značkou Seppi M. Tento výrobce z jižního Tyrolska se řadí mezi průkopníky výroby mulčovacích strojů zejména pro profesionální nasazení v lesnictví, zemědělství, sadech a vinicích i v komunální sféře. „Tato firma nabízí celou řadu strojů v mnoha variantách. Osvědčené jsou její klasické lesní frézy agregované s kolovými traktory a také stroje s hydropohonem na zpracování potěžebních zbytků vhodné pro montáž s dalšími typy nosičů i stavební techniky a podobně. Oblíbené jsou i klasické mulčovače nacházející uplatnění jak v zemědělství tak i komunálním nasazení. Jde o velice kvalitní stroje vhodné pro práci i v těch nejtěžších podmínkách a přitom nenáročné na údržbu a servis,“ upozorňuje Jiří Kadlec.

V roce 2019 se stala společnost Agriimport také akreditovaným dovozcem německé firmy Stehr Baumaschinen GmbH do České republiky. Jde o zkušeného výrobce stavební techniky. Speciální nesené grejdry na úpravu lesních cest pracují s originální a patentovanou technologií. „Jde o zařízení vhodné pro firmy a subjekty poskytující služby v lesním hospodářství. Vzhledem k tomu, že kůrovcová kalamita si vynucuje časté zásahy do lesního porostu, trpí následně i komunikace, které je třeba udržovat. První grejdr Stehr již našel v České republice cestu ke svému uživateli a zaznamenáváme i další poptávky, což samozřejmě potěší,“ připomíná Jiří Kadlec.

V případě značek Seppi M, Stehr a FARMI Forest je společnost Agriimport výhradním a akreditovaným dovozcem jejich produktů do České republiky.

Více v časopisu Komunální technika 3/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down