06.04.2020 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od letošního roku v nových moderních prostorách

Slavnostní ráz s prohlídkou zbrusu nového firemního areálu měly mít dny otevřených dveří připravované společností MALCOM CZ na 11. a 12. březen. Plejáda komunální, zemědělské i lesní techniky byla nachystána stejně jako bohaté občerstvení. Jenže vše bylo nakonec jinak a oficiální představení nového jindřichohradeckého firemního zázemí muselo být s ohledem na koronavirovou pandemii a vyhlášená bezpečnostní opatření odloženo prozatím na neurčito.

Společnost MALCOM CZ úspěšně působí na českém a slovenském trhu již osmým rokem a za tu dobu vybudovala široké portfolio produktů, na něž poskytuje také záruční a pozáruční servis. Právě zkvalitnění servisních služeb bylo jedním z důvodů potřeby nových a moderních prostor. Ty naštěstí našla firma nedaleko od svého dosavadního působiště v Jindřichově Hradci.

Zhruba do roka od koupi v novém

„V prostorách, ve kterých se nyní nacházíme, dříve úspěšně působil autosalón, nicméně na konci roku 2018 se jeho provozovatelé rozhodli tuto adresu opustit a areál nabídli ke koupi. Jelikož dosavadní sídlo naší firmy bylo nedaleko, došlo k dohodě a před rokem v březnu jsme prostory odkoupili. Administrativu jsme přestěhovali již vloni v létě, nicméně servisní zázemí bylo třeba dobudovat. Zabýváme se i prodejem a servisem větší techniky, jako jsou například třídiče a drtiče Doppstadt, pařezové frézy FAE, třídiče a překopávače kompostu Pezzolato a další stroje, pro jejichž servis je důležité mít k dispozici odpovídající prostory, což jsme nakonec vyřešili novou přístavbou. Bývalé servisní zázemí autosalónu bude sloužit jako sklad náhradních dílů a menších strojů. S novou přístavbou máme k využití 500 metrů čtverečních servisních ploch se zdviží a pětitunovým portálovým jeřábem, takže ani manipulace s těžkými komponenty není problém. Stavební práce naštěstí postupovaly poměrně rychle, s výstavbou jsme začali v září loňského roku a letos v lednu již proběhla kolaudace. Od února pracuje servisní zázemí na sto procent. Momentálně zaměstnáváme šest servisních techniků a praxi u nás vykonávají dva žáci učiliště, snad si tedy vychováme i další generaci,“ popisuje výstavbu nového pracovního zázemí vedoucí prodeje komunální techniky Jan Matoušek.

Kromě profesionálně vybaveného servisního zázemí a skladu náhradních dílů mohou pracovníci firmy MALCOM CZ využívat nové administrativní zázemí. Menší technika může být celoročně vystavena v prostorném show roomu a vlastní prostory jsou vyhrazeny prodeji kotlů ATMOS a jejich příslušenství. „Kotlů prodáme zhruba 800 ročně, našimi odběrateli jsou velkoobchody, topenářské firmy i koncoví zákazníci, takže topenářské centrum se určitě vyplatí,“ podotýká Jan Matoušek a dodává: „Nyní máme možná větší prostory, než jsou aktuálně potřeba, ale sortiment se rozšiřuje, tak je dobré být připraveni.“

Více v časopisu Komunální technika 4/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down