05.08.2015 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od letošní zimy i na pásech

Traktorem roku 2014 pro speciální použití byl zvolen model VT450 Vario Transporter od švýcarské společnosti Aebi. Zajímavý speciál do hor tenkrát zaujal porotu snadným zdoláváním strmých strání, komfortním ovládáním i bezpečným svezením. V letošním roce se dočkal další silné zbraně na poli konkurenčního boje a tím je možnost osazení pásovým podvozkem. Aebi VT450 Vario tak může být používán celoročně. Tam, kde kola dosahují limitu svých trakčních možností, přebírá štafetu pásový podvozek.

I majitelé Transporteru VT450 Vario byli do letošního roku nuceni s příchodem sněhu svůj stroj zazimovat. Na zimní sezónu pak byly povolány jiné speciální stroje. Ať už měly na starosti uklízení cest, zásobování vysoko položených chat nebo snad přepravu osob či materiálu do lyžařských center od letošní zimy i jejich práci zastane VT450.

Další novinky loňského roku

Společnost Aebi rozhodně nespí na vavřínech a VT 450 Vario je stále vylepšován. Jeho triumfem je bezstupňová převodovka, která pochází přímo ze společnosti Aebi. Kombinace hydrostatické a mechanické části převodovky garantuje plynulý rozjezd i v kopcovitém terénu a efektivní přenos výkonu. Velmi plynulá je změna směru jízdy pomocí multifunkční páky.

Novinkou loňského roku je zařazení nové pohonné jednotky. Aebi VT 450 je nyní vybaven turbodieselovým  motorem VM  s výkonem 109 koní a točivým momentem 420 Nm při otáčkách 1400 ot/min. Můžeme mu nalepit i moderní nálepku „environmental friendly“ neboli přátelský k životnímu prostředí. To proto, že motor je vybaven systémy úpravy spalin. Díky recirkulaci výfukových plynů, systému SCR a filtru pevných částic splňuje VT 450 Vario emisní normu EURO 6.

Největším benefitem však zůstává univerzální použití stroje, jež je dáno kromě jiného i množstvím adaptérů, kterými je možné šikovné vozidlo vybavit. Aebi VT 450 může být používán třeba jako transportér ke svážení odpadků s třístranně sklopnou korbou nebo s rozmetadlem aplikovat statková hnojiva. Agregován může být i se sekačkou nebo zametacím smetákem, sypačem, sněžnou frézou či sněžným pluhem.*

Více v časopisu Komunální technika 8/2015

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down