18.06.2018 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od jara mulčuje, v zimě bude prohrnovat

Na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje se na Javorové skále, nedaleko města Sedlec-Prčice, v srdci České Sibiře nachází areál Monínec. Již 25 let jej spravuje stejnojmenná rodinná firma, která je v současnosti součástí holdingu mateřské společnosti Trigema. Moderní areál není zdaleka určen pouze lyžařům, svým návštěvníkům nabízí celoroční sportovní vyžití s patřičným zázemím. To ovšem klade zvýšené nároky na jeho údržbu. Strojovému parku od letošního jara dominuje svahový univerzální nosič nářadí Aebi Terratrac TT 211.

V technickém parku areálu najdeme pochopitelně dvě sněhové rolby, univerzální čtyřkolku i menší mechanizaci, ale dominantním strojem je svahový univerzální nosič nářadí. „Do letošního jara jsme využívali svahový nosič Reform a mohu říci, že deset sezón pracoval k plné spokojenosti a zvládl toho opravdu hodně. Nicméně již bylo třeba opotřebovanou techniku nahradit. Na evropském trhu nepůsobí příliš mnoho výrobců, z jejichž produktů můžeme vybrat stroj, který by splňoval naše požadavky. Kromě zmiňovaného Reformu jsme znali i sortiment značky Aebi. Ve výrobním závodu ve Švýcarsku jsme se byli i podívat a nakonec se rozhodli pro koupi svahového univerzálního nosiče nářadí Aebi Terratrac TT 211. Zásadní důvody pro toto rozhodnutí byly dva. Významnou roli hrála příznivější pořizovací cena, druhým pádným argumentem je blízkost servisu, který v případě nosičů Aebi zajišťuje v našem regionu firma Agrozet. Nemohu říci, že jsme se starším strojem nebyli spokojeni, především v zimní sezóně jej budeme využívat i nadále, nicméně bez toho nového bychom asi nebyli schopni na patřičné úrovni existovat,“ vysvětluje jednatel společnosti MONÍNEC Jaroslav Krejčí.

Součástí zakázky byla i dodávka některých adaptérů. Základem je profesionální mulčovač Müthing MU – H 200, v době naší návštěvy byl nosič agregován s traktorovou plošinou KRPAN PT 160/80. K dispozici je též sněhová radlice a do budoucna uvažuje provozovatel o pořízení zametacích kartáčů.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down