18.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

O prodejní a výstavní dny byl opět zájem

Společnost AGRICO uspořádala ve svém areálu v Týništi nad Orlicí již 18. ročník prodejních a výstavních dnů s prezentací zemědělské, komunální, zahradní i lesní techniky. Přestože počasí letos nebylo zvláště první den ideální, účast byla jako obvykle hojná a mezi vystavenými exponáty si mohli návštěvníci, kterých přišlo zhruba 800, prohlédnout i řadu technických novinek, popřípadě k nákupu nové techniky využít některých akčních cen.

S nabídkou komunální techniky nás seznámil vedoucí prodeje zahradní a komunální techniky společnosti AGRICO Ing. Martin Falta.

„Pokud bych měl hodnotit loňský rok, hodně se nám dařilo v prodeji komunálních traktorů Kubota, kde se jednak zvýšila poptávka po výkonnějších traktorech s výkonem 30 až 50 koní, a zájem je i o modely řad M 4 a M 5 s ještě vyšším výkonem. Naopak vzhledem k přetrvávajícímu suchu zaznamenáváme poněkud nižší zájem o žací techniku, i když například zahradních žacích traktorů Seco Industries prodáváme stále 40 až 50 ročně. Do budoucna bude určitě zajímavým produktem i užitkový nákladní elektromobil Selvo určený pro lehčí práce. O stroj s dojezdem 115 km, nosností korby 500 kg a velice příznivou pořizovací cenou je velký zájem. Poptávka je i po akumulátorovém nářadí Echo. Japonský výrobní závod této značky jsem měl možnost vloni na podzim navštívit a bylo se nač dívat a je co nabídnout, jen je třeba u některých tuzemských uživatelů překonat zažitou nedůvěru a pochybnosti o výkonnosti a výdrži akumulátorových strojů. Užší spolupráci jsme v uplynulém období navázali s firmou Malcom CZ zastupující mimo jiné značku Ferrari. V minulosti jsme měli v nabídce modely malotraktorů BCS se stejně velkými koly a otočným řízením vyráběné stejným koncernem, proto jsme rádi, že je můžeme stroji Ferrari adekvátně nahradit a problém není ani v kompatibilitě náhradních dílů. Nadále pochopitelně pokračuje dlouholetá spolupráce se značkou Zetor. K úspěšným novinkám patří například model Major CL 80 s moderním designem Pininfarina, zájem je i o model Proxima, ale jeho výroba byla bohužel vloni dočasně omezena. Sortiment rozšířil i model traktoru Zetor Utilix HT 45 se čtyřválcovým motorem o výkonu 43 koní a hydrostatickou bezstupňovou převodovkou vhodný pro komunální využití. Zajímavou novinkou je i  traktor Valtra A 114M H4 o výkonu 110 koní s nejnovější převodovkou Power-Shift. V komunální sféře se dále daří například kontejnerovým nosičům a sklápěným návěsům WTC Písečná, tradičně produktům značek Agrometall a VARI, úspěšně spolupracujeme s firmou CIME, kde je zájem například o závěsné vysavače Billy Goat, příkopová ramena a mulčovače Ferri, manipulátory Merlo i další stroje. Naše portfolio strojů využitelných v komunálních službách je skutečně široké a snažíme se stále rozšiřovat pole působnosti,“ uvedl Martin Falta.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down