24.09.2015 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový způsob sečení otvírá širokou škálu možností

Po více než šesti letech vývoje a zkoušek přichází společnost DVOŘÁK - svahové sekačky se zcela novým produktem, rádiově řízenou svahovou sekačkou Spider 3RIDER. Na rozdíl od dosud vyráběných modelů může na této novince v případě potřeby obsluha sedět, ale sedačka není zdaleka jediným inovativním prvkem.

Nový stroj by se měl oficiálně objevit na trhu v květnu příštího roku. „Momentálně jsme ve fázi konečné homologace. Sekačka prochází zkouškami a čeká ji konečná certifikace,“ říká obchodní manažer společnosti MgA. Jan Formánek.

Vývoj nového konceptu stroje nebyl vůbec jednoduchý a často probíhal za každodenního zkoušení metodou pokus – omyl. Výsledkem je produkt, který se může pochlubit celou řadou nesporných výhod. „O novém unikátním výrobku jsme pochopitelně dlouho přemýšleli a při jeho konstrukci vycházeli ze systému pojezdu tančícího kroku známého a osvědčeného u našich dosud vyráběných modelů. Tento koncept jsme se snažili rozvinout a výsledkem je posun o několik úrovní. Řadou konstrukčních výjimečností se vyznačuje systém podvozku a pojezdu. Nápravy jsou zavěšeny nezávisle a stroj tak dokonale kopíruje terén. Sedačka obsluhy je umístěna na středové části stroje a uprostřed je zavěšeno též čelně nesené žací ústrojí, které se pohybuje nad terénem na torzní tyči, která umožňuje nejen jeho plovoucí pohyb, ale zároveň i pruží. Toto technické řešení používáme jako jediní na trhu,“ upozorňuje Jan Formánek.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2015

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down