Nový Zetor Forterra HSX

Letošní novinka, model Forterra HSX, rozšíří řadu osvědčených traktorů tradičního českého výrobce zemědělské techniky, společnosti Zetor. Díky mnoha technickým inovacím nabídne nejen vyšší výkonnost a užitnou hodnotu, ale také lepší komfort a bezpečnost. Mezi hlavní inovační prvky tohoto modelu patří reverzační převodovka se systémem HSX, která výrazně přispívá ke zvýšení komfortu ovládání traktoru.

Nová pětistupňová synchronizovaná převodovka umožňuje celkem 30 stupňů pro jízdu vpřed i vzad a je doplněná o třístupňový automatický násobič se zvýšeným tlakem na 19 bar. Hlavní novinkou je plynulá, plně automatická reverzace (Power Shuttle) ovládaná páčkou pod volantem. Všechna ozubená soukolí převodovky mají šikmé ozubení ve stálém záběru, což umožňuje vyšší zatížení převodů a současně snižuje hlučnost převodovky. Vhodným tvarováním řadicích pák hlavní i redukční převodovky, umístěných v ergonomicky příznivých polohách, byl vytvořen dostatek prostoru pro nohy řidiče.
Motor má vysokou životnost, nízkou spotřebu paliva a nechybí ani filtr pevných částic pro snížení hodnoty emisí. Vysoký výkon zaručuje také upravená hlava válců, změněné sací kanály a nový systém vstřikování paliva.

HitchTronic – revoluční inovace do každého terénu
Hydraulika traktoru je řízena elektrohydraulikou Bosch, nově s funkcí HitchTronic, což je unikátní systém automatické regulace tříbodového závěsu. Traktor se díky tomu při orbě sám přizpůsobí podmínkám terénu, čímž dochází k významnému zjednodušení práce. Již po pár měsících od uvedení systému HitchTronic na trh sbírá Zetor za tuto funkci ocenění a na mezinárodní výstavě Agrotech 2012 v Polsku získal zlatou medaili.

Bezpečný, pohodlný i kompatibilní
Přístrojová deska je vybavena LCD displejem poskytujícím komfortnější a přehlednější informace pro obsluhu i servis. V sedadle řidiče je umístěn bezpečnostní spínač, který znemožní nastartování motoru nebo rozjetí traktoru, pokud řidič nesedí na sedadle. Díky optimalizaci uložení kabiny na silentblocích a použití nových kombinovaných podlahovin došlo k výraznému omezení přenosu hluku a vibrací na pracoviště řidiče.
Traktory Zetor jsou robustní, vyžadují jen minimální údržbu a mají nízké provozní náklady. Stejně je tomu u nového modelu Forterra HSX, který může také využívat biopaliva i biooleje. Vysoký výkon tohoto modelu umožní pracovat s nářadím majícím vyšší záběr nebo být agregován s kombinacemi zemědělského nářadí. Snižuje se tak počet přejezdů po poli, což má kladný vliv na snižování zhutnění půdy, stejně jako použití nízkoprofilových pneumatik, které můžete u tohoto modelu rovněž použít. K traktoru lze využít zemědělské stroje a nářadí či speciální agregace v komunální technice, lesnictví či stavebnictví.
Univerzální zemědělský kolový traktor Zetor Forterra HSX byl veřejnosti poprvé představen na veletrhu TechAgro 2012. Jeho sériová výroba bude zahájena v červnu 2012. Více informací naleznete na www.zetor.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *