16.09.2016 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový vysavač pomáhá čistit město

Především správu majetku města Havířova vykonává odbor komunálních služeb magistrátu města. Stará se o místní komunikace a jejich součásti a příslušenství, má na starosti péči o zeleň, vodní toky, pohřebiště, útulek pro psy, autobusové čekárny, městský mobiliář, veřejná WC, dešťovou a splaškovou kanalizaci. Odbor vykonává samosprávné činnosti v oblasti dopravy, životního prostředí, odpadového hospodářství a podobně. V neposlední řadě organizuje výkon obecně prospěšných prací a jejich prostřednictvím zajišťuje především úklid města a právě zde teď bude při práci pomáhat vysavač Glutton.

„Na městský vysavač Glutton jsme měli dobré reference, zúčastnili jsme se i předváděcí akce, peníze na koupi v rozpočtu byly, proto jsme se rozhodli přístroj zakoupit. Pracuje v Havířově několik týdnů a ohlasy jsou výborné. Jedná se o zajímavý přístroj, o čemž svědčí i zájem lidí, kteří se běžně po městě o jeho činnost zajímají. S Gluttonem pracují dva zaškolení zaměstnanci veřejně prospěšných prací, činnost je zatím zcela bezproblémová,“ uvedla Ing. Eva Wojnarová, vedoucí oddělení zeleně odboru komunálních služeb.

Podle prozatím získaných praktických zkušeností vysavač uklízí dobře, sbírá nedopalky, vysává plasty a další nečistoty, několikrát denně je třeba plnou sběrnou nádobu s odpady vysypat, což svědčí o tom, že práce se v rámci úklidu najde dost.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2016. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down