10.10.2013 | 02:10

Nový výrobní závod vznikne ve Strakonicích

I přes hospodářskou a finanční krizi pokračovala firma DENIOS jako přední evropský výrobce a dodavatel zařízení a prostředků pro bezpečnou manipulaci a skladování nebezpečných látek a provozní bezpečnost práce v minulých letech ve svém tempu růstu. Skupina DENIOS dosáhla v obchodním roce 2012 obratu 130 milionů eur.

Pro udržení dlouhodobého a trvalého růstu i v budoucnosti plánuje DENIOS rozsáhlé investice. Na konci prosince 2012 podepsal Ing. Jan Matějka, jednatel společnosti DENIOS s.r.o. Strakonice v České republice, s městem Strakonice smlouvu o koupi pozemku. Tím byl proveden první krok pro přesun současného sídla a výroby do nových prostor, pravděpodobně již v roce 2014.
“Ve stávajících prostorech jsme narazili na hranice možností,“ vysvětluje Ing. Matějka situaci. „Smysluplné rozšíření zde již nebylo možné.“ Proto došlo již před nějakou dobou k jednáním s městem Strakonice, které si DENIOS jakožto zaměstnavatele obyvatel rádo udrží.

Začátek stavby by měl podle Jana Matějky následovat v roce 2014. V současnosti jsou vypsána výběrová řízení na stavební práce na správní budově a výrobní halách v rozlehlém areálu o výměře 44 000 m2. V první etapě vzniknou nové budovy o ploše 7000 m2, z toho na 6000 m2 výrobní haly a na 1000 m2 kancelářské prostory. Zde nalezne od roku 2014 všech více než 80 zaměstnanců společnosti DENIOS s. r. o. svůj nový domov. „Budovy nabízejí samozřejmě prostor i pro další rozvoj společnosti,“ doplňuje Jan Matějka. „Je zde místo až pro 130 zaměstnanců.“ A k dispozici je i dostatečná plocha pro další výstavbu, pokud to bude v budoucnosti potřeba.
(red)

Popisek: Ing. Jan Matějka (vpravo), jednatel společnosti DENIOS s.r.o., podepisuje společně se starostou Strakonic Ing. Pavlem Vondrysem smlouvu o koupi nového pozemku pro DENIOS s.r.o.