Nový užitkový elektromobil v prodeji

V obchodní síti Renault Trucks byl uveden do prodeje 100% elektrický užitkový vůz Renault Master Z.E. Díky pohonu má zajištěn přístup do jakýchkoliv oblastí měst včetně těch s přísnými dopravními omezeními. Je tak ideálním pomocníkem pro profesionály pracující v městských zónách.

Elektromobilita je pro Renault Trucks jedním z pilířů strategie udržitelnosti městské dopravy. Renault Master Z.E. je k dispozici  v šesti verzích (4x furgon, 2x plošina s kabinou k dostavbě), které jsou navrženy tak, aby splňovaly všechny požadavky zákazníků pracujících v městském prostředí.

Elektromobil nabízí dojezd 120 km a nabití baterií trvá šest hodin. Díky jejich umístění pod předními sedadly je vnitřní objem elektrického modelu stejný jako u běžného vozu Renault Master s dieselovým pohonem.

Pro bezpečnost řidičů, nákladu a ostatních účastníků silničního provozu je Master Z.E. standardně vybaven couvací kamerou, zvukovou signalizací zpětného chodu a zrcátkem mrtvého úhlu. Nechybí hlasový výstražný systém pro varování chodců ve chvíli, kdy se k nim přibližuje vozidlo jedoucí rychlostí v rozmezí 1 až 30 km/h.

Renault Master Z.E. patří do nové modelové řady elektrických vozidel Renault Trucks, kterou dále tvoří Renault Trucks D Wide Z.E. a Renault Trucks D Z.E. Tato nová řada od 3,1 do 26 t je ideální pro provoz v městském prostředí.*

Technické specifikace Master Z.E.

Celková hmotnost: 3,1 t

Elektrický motor s výkonem 57 kW

Maximální točivý moment: 225 Nm

Maximální rychlost: 100 km/h