12.01.2017 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový traktor zcela změnil koncepci údržby obce

V Broumovském výběžku na Česko - polské hranici se nachází obec Otovice. Byť zde žije zhruba 360 obyvatel, rozkládá se obec podél řeky Stěnavy v délce čtyř kilometrů a její katastr je větší než tisíc hektarů. Údržba takového prostoru tedy klade na obec bezesporu vysoké nároky. Od loňského května při ní výrazně pomáhá nový traktor New Holland Boomer 50 s adaptéry pro letní i zimní údržbu.

O traktoru, který by nahradil a pokud možno předčil starou dosluhující techniku, přemýšleli v Otovicích zhruba dva roky a názory na to, zda pořídit kompaktní malotraktor, traktor vyšší výkonové třídy, či univerzální nosič nářadí se zpočátku různily. „Jelikož v obci nemáme chodníky a udržujeme pouze čtyři kilometry cyklostezek, rozhodli jsme se nakonec pro koupi menšího traktoru. Jeho využití v obci je komplexnější, může lépe pomoci při sečení obecní zeleně i při dopravě nejrůznějšího materiálu. A navíc je jeho pořizovací cena výrazně nižší než v případě komunálního nosiče,“ vysvětluje starosta obce Otovice Petr Novák.

Ovšem ani výběr v dané kategorii traktorů nebyl jednoduchý. „V osudí bylo hned několik značek, mezi nimiž jsme zvažovali, kterou vybrat. Zásadní argumenty, proč nakonec zvítězil právě New Holland, byly prakticky dva. Prodejce, kterým v tomto případě byla společnost Agroservis Záměl, nabízel v základní ceně nejlepší dodatkové vybavení traktoru a podstatná je pro nás i dostupnost servisu a náhradních dílů. Kromě toho traktor padl do oka i obsluze. Stálý pracovník úřadu Luděk Martin se stará o kompletní technické služby v obci a s traktorem tak pracuje celoročně. Dali jsme tedy i na jeho názor,“ popisuje Petr Novák.

Dodávka traktoru proběhla v květnu 2016 a její součástí byly i příslušné potřebné adaptéry. S traktorem tak přibyla do otovického technického parku čelní žací hlava Matev, vzadu nesený mulčovač, vysavač listí, zametací kartáč, sněhová radlice a hodně využívaný sběrný koš.

Více v časopisu Komunální technika 1/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down