21.06.2021 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový nakladač s oceněním za design

Kompaktní kolový nakladač (CWL) Bobcat L85, který byl nedávno uvedený na trh, získal významné ocenění iF Design Awards za rok 2021. Společnost iF International Forum Design GmbH se sídlem v Hannoveru, která udílení těchto cen pořádá, je nejstarší nezávislou organizací v oblasti designu na světě.

Bobcat L85 uspěl v kategorii Automobily/vozidla, o níž rozhodovala 98členná porota složená z nezávislých odborníků z celého světa, a to mezi téměř 10 000 soutěžícími z 52 zemí.

O iF Design Award

Ocenění iF Design Award již 67 let platí za měřítko výjimečně zdařilého designu. Značka iF je celosvětově proslulá a ocenění je jedno z nejdůležitějších v oblasti designu na světě. Účastníci soutěží například v kategoriích výrobků, obalů, komunikace, architektury či uživatelské zkušenosti a rozhraní.

Na podobě stroje L85 spolupracovala s firmou Bobcat německá designová společnost Lumod GmbH se sídlem v Mnichově. Jaroslav Fišer, produktový ředitel pro kompaktní nakladače Bobcat v Evropě, na Blízkém východě a v Africe, uvedl: „Vážíme si toho, že model L85 zvítězil v nabité kategorii a děkujeme společnosti Lumod za důležitou roli, kterou sehrála při tvorbě designu našeho nového stroje. Model L85 byl vytvořený v rámci našeho dobříšského Inovačního centra tak, aby nastavil novou úroveň výkonu ve svém segmentu trhu.“

Důraz na snadné použití

Kompaktní kolové nakladače často používají méně zkušení operátoři. Intuitivnost ovládání a maximální viditelnost jsou proto klíčem k bezpečnému provozu. Při vývoji modelu L85 se společnost Bobcat zaměřila na optimalizaci obou těchto vlastností. Výsledkem je krátká, prudce zkosená zadní kapota a plně prosklené dveře na obou stranách, které zajišťují ideální viditelnost po stranách i vzadu.

Viditelnost dále vylepšuje zadní kamera a LED světla. Všechny ovládací prvky jsou soustředěné na boční konzoli, přičemž joystick je připojený přímo k loketní opěrce sedadla. Jedná se o jedinečné řešení v této velikostní kategorii, které dále přispívá ke snadnému používání i pohodlí operátora.

„Nakladač L85 rovněž přináší do své kategorie ikonickou podobu strojů Bobcat. Jsou silné a robustní. Jedinečným prvkem je výrazná oranžová mřížka na zadní kapotě. Důmyslná 3D grafika nesoucí číslo modelu a logo zdůrazňuje robustnost. Interiér je vybavený výraznými prvky značky Bobcat, které ho propojují s interiérem. Styl značky je tak všudypřítomný,“ dodává Jaroslav Fišer.

S nejširším sortimentem

Brzy po vstupu na trh kolových nakladačů má nyní Bobcat nejširší portfolio nakladačů ze všech výrobců na světě. Model L85 je ideální pro mnoho úkolů a oborů. Lze ho využít ve stavebnictví, při úpravách terénu, v segmentu půjčoven, průmyslu, sběru a recyklaci odpadu, v zemědělství. Vhodný je také pro práce na silnici, odstraňování sněhu, údržbu komunikací a řadu dalších použití.

Výroba modelu L85, který byl představen v rámci zahájení strategie Next is Now v říjnu 2020, nyní běží v dobříšském závodě Doosan Bobcat na plné obrátky.*

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2021)

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down