27.05.2016 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový nakladač předčil očekávání

V Chráněných krajinných oblastech Lužické hory a Labské pískovce a v Národním parku České Švýcarsko působí Farma Machač Chřibská. Jejím nosným programem je chov masného skotu Hereford a prodej plemenného materiálu. I když chovaný skot tráví většinu času na pastvě, ani farma v Chřibské se neobejde bez potřebné mechanizace. Poslední novinkou ve strojovém parku je kompaktní kloubový nakladač MultiOne S 630+.

„Zrekonstruovali jsme halu na telení v zimním období a z původní technologie stání na ocelových roštech jsme přešli na železobetonové. Tato technologie ovšem není bezúdržbová a rošty se musejí čistit. První zimu jsme podlahy čistili ručně, ale brzy jsme začali uvažovat o pořízení lehkého obratného stroje, který by tuto práci zastal. Nakonec volba padla na italský kompaktní kloubový nakladač MultiOne S 630+, jelikož s firmou P & L, která tuto značku v České republice zastupuje, máme již z minulosti kladné zkušenosti. Jde o společnost, která se nevěnuje pouze prodeji strojů, ale disponuje též silným servisním zázemím a hustou sítí servisních středisek,“ vysvětluje majitel farmy Ing. Jan Machač.

Původním záměrem bylo nasazení nakladače při zmiňovaném úklidu, ale hned první týdny provozu ukázaly, že možnosti jeho využití budou podstatně širší. „Čekal jsem, že stroj bude v provozu tak dvě až tři hodiny denně, ale teď již pracuje šest až sedm hodin a nezastaví se prakticky celou směnu. Nakladač zcela potvrdil pověst, která jej předcházela. Jde o víceúčelový, všestranný a rychlý stroj s možností využití celé bohaté škály pracovních adaptérů. A velice příjemně nás překvapila nízká spotřeba pohonných hmot. Když teď vidím možnosti nakladače, říkám si, že bychom využili i ještě výkonnější model,“ hodnotí první zkušenosti s nakladačem Jan Machač.

Více v časopisu Komunální technika 5/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down