08.02.2021 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový model traktoru je dalším posunem vpřed

Údržba zeleně, rekonstrukce, výstavby a údržba sportovních areálů i poskytování komunálních a technických služeb jsou stručným výčtem činností firmy Trávníkářství Róberta Janeka, která má svoje sídlo v Blšanech a zaměstnává šest stálých pracovníků

Jako živnostník začal Róbert Janek podnikat v roce 2006, ale péči o trávníky a především travnaté plochy fotbalových hřišť a sportovních areálů se věnuje již třicet let. Postupem doby se pracovní záběr firmy rozšiřoval, k běžné údržbě fotbalových hřišť přibyly i rekonstrukce a výstavby nových sportovních ploch i celoroční údržby velkých průmyslových areálů. Zároveň s množstvím a specifikací zakázek se plynule rozšiřoval i technický park. Od samého začátku do něj neodmyslitelně patří traktory Antonio Carraro. První kladné zkušenosti získal Róbert Janek s modelem Antonio Carraro TRX 8400, proto pro svoji firmu zvolil jako nosiče nářadí postupně dva traktory Antonio Carraro TTR 4400. Následně posílil technické zázemí výkonný model Antonio Carraro TRG 10400 a poté i dva modely TRH 9800. Flotilu výkonných kompaktních traktorů s charakteristickým designem doplnil loni v říjnu kloubový traktor s pásovým podvozkem Antonio Carraro MACH 4.

Černý krasavec na pásech

V produkci značky Antonio Carraro model MACH 4 určitě vyčnívá. Na rozdíl od ostatních traktorů a nosičů nářadí Antonio Carraro, pro které je charakteristická typická červená barva, je tento stroj černý. Ale to samozřejmě není ten nejdůležitější rozdíl. Tím je bezesporu řešení kloubového podvozku s kyvným rámem a pohonem obou náprav Quadtrac. Nejde o klasický pásový traktor. Místo klasických kol je vybaven čtyřmi pryžovými pásy (multipneumatikami) specifického tvaru zajišťujícími dokonalý styk s terénem. Toto řešení s minimálním prokluzem umožňuje traktoru lepší pohyb při jízdě do svahu a v těžkém terénu a zvyšuje tím jeho výkonnost a efektivitu bez nebezpečí nežádoucího poškození povrchu. Při přejezdech přitom dosahuje traktor, který je díky svému nízkému těžišti velice stabilní na silnici i v terénu, pojezdové rychlosti až 40 km/h.

Pohonnou jednotkou traktoru s otočným řízením obsluhy je čtyřválcový kapalinou chlazený dieselový motor s přímým vstřikováním paliva o objemu 3769 cm³ a výkonu 98 koní při točivém momentu 290 Nm.

Synchronizovaná převodovka s reverzací umožňuje řazení 16 rychlostí pojezdu vpřed i vzad. Traktor je vybaven zadním vývodovým hřídelem (540 ot.) a tříbodovým závěsem se seřiditelnými rychlospojkami. Vpředu nechybí pracovní ramena a potřebné závaží. Přední vývodový hřídel je možné doplnit podle přání uživatele, ale díky možnostem otočného řízení jej nový majitel nepokládá za nutné.

Ke komfortu obsluhy přispívá kompletně přetlaková kabina s klimatizací a ergonomicky řešenými ovládacími prvky.

Více v časopisu Komunální technika 2/2021.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down