12.08.2019 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový level? Hubte plevel!

Na travnatých i zpevněných plochách letiště Eisenach-Kindel, zhruba 15 kilometrů východně od německého Eisenachu, se v posledním červnovém týdnu uskutečnil již jedenáctý ročník zřejmě největší evropské výstavy pod širým nebem – demopark – zaměřené především na prezentaci techniky vhodné k realizacím a údržbě veřejné zeleně, parků a sportovišť. Stejně jako v minulosti i letos třídenní výstava přilákala řadu vystavovatelů i návštěvníků prakticky z celé Evropy. Zřejmě největším hitem letošního ročníku byly stroje a zařízení na odstraňování plevele, které se v mnoha expozicích objevily v řadě nejrůznějších variant.

Více než 400 vystavujících firem a 37 000 návštěvníků se zúčastnilo za slunečného počasí veletrhu organizovaného pod záštitou německé společnosti Gesellschaft zur Förderung des Maschinenbaus mbH (Společnost pro podporu strojního inženýrství) v úzké spolupráci se společnostmi Deutsche Rasengesellschaft e.V. a Greenkeeper Verband Deutschland e.V., které na výstavě působí jako specialisté zaměřující se na velmi atraktivní tematiku sportovních a golfových travních ploch.

„Každý, kdo hledá v oboru něco nového, najde to právě tady. Demopark je totiž magnetem pro profesionály s nejvyššími nároky. Po mnoho let se řada výrobců zaměřuje právě na demopark a představuje zde nové technologie před jejich uvedením na trh,“ říká ředitel veletrhu Dr. Bernd Scherer. Letošní nabídka sahala od multifunkčního kompaktního traktoru s digitálním asistenčním systémem až po speciální žací systémy, přesné řízení vozového parku městských vozidel, nejrůznější varianty strojů a zařízení na odstraňování plevele z chodníků a dalších veřejných prostranství, nechyběly samozřejmě ani stroje na alternativní pohon i další rozmanitá technika využitelná v komunální sféře, zahradnictví i při stavebních pracích. Vystavenou techniku si mohou návštěvníci v mnoha případech též vyzkoušet a získat s ní první praktické zkušenosti pod vedením odborníků. Kromě toho bylo pro účastníky veletrhu i letos připraveno několik odborných seminářů a přednášek. Jelikož většina návštěvníků se na demopark pravidelně vrací, nemusejí se zřejmě pořadatelé bát ani dalšího, již dvanáctého ročníku, který se uskuteční od 20. do 22. 6. 2021 na témže místě.

Ani letos samozřejmě nemohli chybět vystavovatelé z České republiky. Tuzemské výrobce zastupovaly v rámci letošního ročníku společnosti Agrometall, Bobcat CHARVÁT CTS, Isolit-Bravo, Laski, Urban Kovo a VARI a k vidění byly i produkty společnosti Dvořák-svahové sekačky.*

Více v časopisu Komunální technika 8/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down