Hydraulický finišer pro nakladače Bobcat

Rostoucí investice do výstavby a rekonstrukce silnic a tlak na zvyšování produktivity stavebních prací zvyšují poptávku po specializovaném příslušenství. Bobcat rozšířil své portfolio více než 100 druhů příslušenství pro nakladače o nový hydraulický finišer.

Určený je k agregaci se všemi nakladači Bobcat kromě nejmenších modelů. Byl navržený s ohledem na úsporu času a nákladů na práci.

Snadné použití i údržba

Finišer lze jej používat k pokládání asfaltu a jiných materiálů při budování chodníků, zpevněných povrchů, k rozšiřování či opravám silnic, pro zavážku, srovnávání a zakrývání výkopů a pro pokládku podsypových materiálů. Díky funkci odsazení je možné pokládat asfalt bez nutnosti průjezdu nakladače po něm. Je tak zajištěn nenarušený a hladký povrch.

Vyzvednout je nutno snadné použití a čištění. Jednoduchá konstrukce je klíčem k nízkým nárokům na údržbu, delší provozuschopnosti a produktivitě. Výhodou pro přepravu je relativně nízká hmotnost. Finišer ve spojení s nakladači Bobcat je mnohem kompaktnější ve srovnání s většími zařízeními na pokládání zeminy či asfaltu. Přitom je práce s ním velmi efektivní.

Výhody stroje:

-      ručně nastavitelná síla vrstvy pokládaného materiálu od 0 do 100 mm,

-      kompaktní konstrukce pro maximální účinnost a snadnou přepravu,

-      hydraulický boční posuv a nastavitelná křídla pro směrování materiálu,

-      funkce odsazení odstraňuje nutnost průjezdu přes položený asfalt a zajišťuje zachování hladšího povrchu,

-      uzamykatelný, plovoucí příčný sklon až 5° pro kompenzaci na šikmém terénu,

-      volitelná sada třetího bočního křídla pro speciální aplikace.

Agregát má hmotnost 675 kg a standardní pracovní šířku 190 cm, volitelně až 196 cm, takže se dá bezproblémově převážet. Průměrná pracovní rychlost je 50 až 120 m/min, požadovaný průtok oleje 45 l/min a provozní tlak 250 barů.

Novinka byla navržená pro použití s kompaktními nakladači Bobcat se sadou pro ovládání příslušenství. Nastavení je velmi snadné a intuitivní. Jako všechny nástavce umožňuje rychlou a bezpečnou montáž díky systému Bob-Tach.

Nový finišer rozšiřuje portfolio příslušenství Bobcat pro silniční práce, které zahrnuje frézy na asfalt, okružní pily, grejdry, rýhovače, kartáče a zametače. Všechny nástavce Bobcat jsou certifikované s ohledem na vysokou efektivitu, výkonnost a produktivitu, v konečném důsledku nižší náklady na provoz i údržbu.*

Zdroj: Bobcat, foto archiv firmy

(Podrobnosti v Komunální technice 6/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down