12.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nový elektromotor pro stavebnictví

Na mnichovském veletrhu Bauma představila Honda ve světové premiéře prototyp elektrifikované pohonné jednotky eGX (na snímcích samostatná a integrovaná) pro použití v profesionální stavební technice.

Honda vyvíjí eGX jako pokročilou bezemisní elektrifikovanou pohonnou jednotku s vysokou spolehlivostí a špičkovou montážní kompatibilitou s profesionálními motory Honda řady GX, které jsou světovým standardem jako pohonná jednotka pro širokou škálu profesionálních aplikací, například ve stavebnictví a dalších oborech.

Motor Honda eGX vyhovuje potřebám trhu se stavebními stroji pro práci v prostředí, kde je obtížné používat spalovacími motory poháněná zařízení. Jedná se například o podzemní tunely nebo noční práce v rezidenčních oblastí. Díky využití know-how v oblastech životnosti a spolehlivosti, získaných v dlouhé historii vývoje řady GX, Honda vyvíjí prototypy motorů eGX pro použití ve strojích s vysokými vibracemi, jako jsou například vibrační pěchy a desky.

Agregát eGX je vybavený třífázovým bezkartáčovým DC elektromotorem vyvinutým speciálně pro tento model. Nabízí vysokou účinnost a výkon díky výjimečné technologii izolace a navíjení u alternátorů, které Honda dlouhodobě používá ve svých elektrocentrálách. Navíc bylo dosaženo uživatelského pohodlí a provozní efektivity díky odnímatelnému lithium-iontovému akumulátoru.

Klíčové vlastnosti prototypu eGX

  • Kompatibilita s motory Honda řady GX.
  • Vynikající odolnost, spolehlivost a výkon odpovídající motorům řady GX.
  • Unikátní výhody elektrifikované pohonné jednotky.
  • Snadné spuštění a jednoduché ovládání pomocí spínače.
  • Nízké nároky na údržbu.
  • Nulové emise látek nebezpečných životnímu prostředí, jako jsou HC, NOx a CO2.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down