Nový design elektrických těžkých nákladních vozidel modelů T a C

Renault Trucks představil modely své 100% elektrické řady těžkých nákladních vozidel Renault Trucks T a C E-Tech. Jako první nesou nové logo výrobce a budou se sériově vyrábět v továrně v Bourg-en-Bresse od roku 2023. Již nyní jsou možné předobjednávky.

Příchod 100% elektrické řady těžkých nákladních vozidel představuje pro výrobce velký krok vpřed v rámci závazku dekarbonizace silniční nákladní dopravy. Renault Trucks je v současné době jediný, kdo nabízí komplexní řešení elektromobility pro různá použití od nákladních kol s hmotností 650 kg až po 44 t elektrické tahače a stavební vozidla.

Promyšlený design

Nové modely určené pro regionální distribuci a stavebnictví se pyšní designem, který je specifický pro všechna elektrická vozidla značky. Designéři Renault Trucks sáhli po změnách na přední části vozidla, přičemž zachovali celkovou harmonii modelové řady E-Tech.

Modely T a C E-Tech mají designové prvky charakteristické pro elektrickou řadu nákladních vozidel značky: modré kryty nábojů kol, svislý pruh na bocích a znak vpředu. Jsou také vybavené identifikačním štítkem z modrého plexiskla.

Pro zvýšení bezpečnosti je přední část vozidla vysunutá dopředu o 115 mm a na bocích jsou radary. Podvozek je vybavený výsuvným schůdkem, aby se maximalizoval prostor vyhrazený pro akumulátory.

Přední část vozidla byla kompletně přepracovaná. Designéři se nechali inspirovat světem elektronické hudby a motivem připomínající ekvalizér. Pro umocnění tohoto elektronického efektu je přední část vozidla kompletně lakovaná. Modely T a C E-Tech nesou také nové logo značky. Lesklý hliníkový diamant na přední masce na lesklém černém pozadí dodává vozidlu moderní a sofistikovaný vzhled.

Nová vizuální identita

Změna vizuální identity Renault Trucks, kterou ztělesňuje moderní monochromatické logo, potvrzuje dynamiku a odhodlání výrobce při dekarbonizaci silniční dopravy.

Značka Renault Trucks je odhodlaná přijmout klimatickou výzvu a pokračovat ve vývoji stále čistějších, bezpečnějších a cirkulárních dopravních řešení, která budou doprovázet její zákazníky na cestě k uhlíkové neutralitě.

Modely T a C E-Tech je možné předobjednat v prodejní síti Renault Trucks v Evropě. Dopravci, kteří mají zájem o pořízení elektrického vozidla z řady těžkých nákladních vozidel, si mohou rezervovat první místa ve výrobě. Výroba uvedených modelů bude zahájená koncem roku 2023.*

Foto archiv/Renault Trucks