Nový autobus pro rakouské hasiče

Hasičský sbor ze spolkové země Horní Rakousko začal používat autobus Scania Interlink HD pro logistické a taktické operace. Slouží současně jako mobilní velitelské stanoviště, organizační jednotka i dopravní prostředek.

„Více než třicet let jsme používali při činnostech souvisejících s poskytováním pomoci při nehodách a katastrofách běžný autobus pro přepravu cestujících,“ říká požární inspektor Markus Mayr, vedoucí odboru civilní ochrany hornorakouského hasičského svazu.

Kromě standardních funkcí je nový autobus Scania Interlink HD vybavený modrou majákovou rampou, modrými blikajícími světly a sirénou. Rychlost vozidla však byla omezena na 110 km/h.

Interlink má 35 míst a čtyři stoly, které lze v případě potřeby snadno a rychle demontovat. Ve výbavě nechybí kuchyňka, toaleta a prostor pro úschovu zavazadel.

„Výměna starého autobusu za pět až šest menších vozidel nepřipadala v úvahu,“ vysvětluje Markus Mayr a dodává: „Důležitým aspektem bylo získání optimálního uspořádání interiéru vozidla s dostatkem prostoru. Tento požadavek autobus Scania splňuje.“

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down