31.10.2009 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Novinky přijely na pásech

Hlavně výrobou a prodejem malé mechanizace pro komunální, zahradní, lesnickou a zemědělskou oblast se zabývá firma Laski, s. r. o., se sídlem ve Smržicích u Prostějova. Výrobky ze Smržic se prodávají ve více než čtyřiceti zemích celého světa. K jejich prosazení na zahraniční trhy pomáhá účast na veletrzích spojená se „sklizní“ mnoha ocenění.

Zmínit lze zlatou medaili Grand Prix za nejlepší výrobek na Techagru 1998 pro frézu na pařezy a stejnou cenu z veletrhu Silva Regina 2002 za přínos pro životní prostředí  Inovace sortimentu korunovaly zlaté medaile Grand Prix z veletrhů Techagro a Silva Regina v roce 2008 za drtiče a štěpkovače. Byly uděleny jedinému českému zástupci v silné mezinárodní konkurenci. Tak se firma zařadila mezi nejvýznamnější evropské a světové výrobce příslušné techniky.

 

„Vyrábíme v co nejvyšší kvalitě a technické úrovni tak, aby stroje byly schopné spolehlivě pracovat ve všech požadovaných provozních podmínkách. Současně musí splňovat i ekologické požadavky. Jedině tak si mohou zajistit konkurenceschopnost i na náročných světových trzích,“ řekl nám 21. května na Dni komunální techniky společnosti Laski ve Smržicích její ředitel Ing. Zdeněk Zapletal.

 

Dne komunální techniky využila firma Laski k prezentaci více než 30 komunálních strojů vlastní produkce. Kromě pařezových fréz bylo možno vidět různé typy štěpkovačů, drážkovače, vysavače listí, komunální zametače a další výrobky. Novinky měly společného jmenovatele ­ pásové podvozky. Na nich se představily frézy na odstraňování pařezů Predator P 26 a P 50 a štěpkovač LS 150.

 

„Frézu P 26 pohání diesel motor Lombardini o výkonu 28 koní. Roztažitelný podvozek zajišťuje vysokou stabilitu při práci v obtížném terénu. Lze zvolit manuální nebo dálkové ovládání. Typ P 50 je hydraulický, má nízké těžiště a snadné ovládání joystickem. Motor Hatz diesel má výkon 50 koní. Štěpkovač LS 150 je určen nejen k likvidaci větví či kmenů, ale i tyčí, prken nebo kůlů. Poradí si s materiálem do průměru 150 mm, plochým o tloušťce 60 mm. Stroj poháněný motorem Lombardini o výkonu 28,5 koní je vybaven antiblokovacím zařízením No-Stress,“ představil ve zkratce nové výrobky Ing. Zapletal.

 

Spoluvystavovatelů se sešlo ve Smržicích patnáct. Přehlídku techniky navštívilo asi 350 zájemců z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Bosny a Hercegoviny, Maďarska a Švýcarska. Kompletní výrobní sortiment a další informace o firmě Laski najdete na internetové adrese www.laski.cz.

 

Celý článek je otištěn v čísle 7/09 časopisu Komunální technika.

Autor:  Ing. Jan Kroupa

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down