26.12.2020 | 07:12

Novinka roku 2021: minirypadla řady R2

Společnost Bobcat přichází s novou generací minirypadel řady R2 v hmotnostní třídě pět až šest tun. Modely E50z, E55z a E60 splňují emisní normu Stage V a nabízejí mnoho moderních funkcí a širokou škálu volitelné výbavy. První kusy přijdou na trh začátkem roku 2021.

Robert Husár, ředitel pro produktovou řadu minirypadel firmy Doosan Bobcat EMEA, uvedl: „Konstrukce nových strojů těží z těsné spolupráce s našimi zákazníky. Osobitý design techniky podtrhuje robustní a dynamická konstrukce a vynikající povrchová úprava. Nové modely nabízejí kombinaci vysokého výkonu, vynikající stability, komfortu operátora a plynulé ovladatelnosti pracovních funkcí.“

Trio pro různé potřeby

Typy E50z a E55z mají díky unikátnímu nulovému přesahu kabiny (ZHS) ještě vyšší úroveň ochrany proti standardní konstrukci s nulovým přesahem. To umožňuje operátorovi se pohybovat a pracovat v blízkosti zdí a překážek s naprostou jistotou. Díky ZHS zůstává otáčení kabiny E50z a E55z plně v půdorysu pásů, a to včetně válce pro otáčení výložníku, předních rohů, klik, světel, a dokonce i dveří v otevřené i zavřené poloze.

E50z vyniká mimořádně snadným ovládáním. Je optimalizovaný pro potřeby půjčoven. Přináší vyšší úroveň komfortu obsluhy a víc funkcí požadovaných náročnými majiteli a provozovateli. U tohoto stroje výrobce zvýšil hmotnost a optimalizoval její rozložení, aby bylo dosaženo maximální stability. Díky tomu je tento typ dodáván v základu s dlouhým ramenem. E55z vyniká špičkovým výkonem. Je to největší a nejvýkonnější stroj Bobcat se ZHS. Poskytuje skvělou kombinaci ovladatelnosti, výkonu a pohodlí.

Model E60 je vlajkovou lodí řady R2 ve všech aspektech. Má výkonnější motor, větší kabinu a další nové jedinečné vlastnosti. Krátký přesah zadní části (pouze 280 mm) umožňuje provozovat stroj ve stísněných prostorech. Díky tomu je E60 ideálním pomocníkem pro náročné aplikace, kde má výkon a stabilita prioritu.

Minirypadla R2 jsou poháněná novými dieselovými motory Bobcat D18 (E50z/E55z) a D24 (E60) navrženými speciálně pro kompaktní stroje stejné značky. Pohonné agregáty mají vysoký točivý moment, zlepšují výkon stroje a současně splňují požadavky nejpřísnější emisní normy Stage V. Technologie DPF umožňuje, aby se mohla nová rypadla pracovat i v zónách s přísnou regulací emisí, jako jsou například centra měst.*

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2020)