Novinka pro sečení, orbu i další práce

Rodinná česká společnost DAKR, s. r. o., je známá pro svou snahu realizovat zcela nové nápady. Z vývoje, který si zajišťuje vlastními kapacitami, často vzejdou nová a originální řešení. Impulzem mohou být náměty od zákazníků, při komunikaci s uživateli, prodejci a z dalších zdrojů.

 

„Žádná z těchto novinek nezklamala, naopak díky nim se daří posilovat jméno naší firmy v České republice i v zahraničí. Rok 2017 byl úspěšným milníkem. Podařilo se nám přijít s novou pohonnou jednotkou Panter FD-5, o který všichni fandové malé komunální a zahradní techniky několik let projevovali vážný zájem, jelikož na trhu chyběl. Jedná se o moderní nosič, který v dané cenové relaci nemá konkurenci, a to především s ohledem na to, kolik různých prací je s ním možné vykonávat. Uplatní se na loukách, polích, či při letním i zimním úklidu chodníků a cest,“ připomíná jednatel firmy DAKR Ing. Karel Dančák.

Pohonná jednotka Panter FD-5 je multifunkční dvouosý, tedy čtyřkolový, nosič, chcete-li malotraktor, který umožňuje připojení různých pracovních nástavců, které jsou kompatibilní se dalšími stroji DAKR Panter. FD-5 je kompaktní, stabilní a vyznačuje se minimálními nároky na údržbu. Proto je určený pro široké spektrum uživatelů. Obsluha má k dispozici 15 koní výkonu, které naplno vždy využije, neboť hydrostatická převodovka umožní rychlost pojezdu regulovat plynule v rozmezí 0 až 10 km/h. Dobrou trakci pak jistí manuálně ovládaná uzávěrka diferenciálu.

„Specialitou nové „efdépětky“ je přídavný chladicí systém s čerpadlem, který udržuje olej v hydropřevodovce na provozní teplotě, a to i při větších a déle trvajících zátěžích, jako je například orba, převážení nákladu, ale také sečení a mulčování v náročném, kopcovitém terénu. Díky tomuto technickému řešení se povedlo rozšířit oblast použití hydrostatických převodovek pro aplikace, u nichž by jinak pravděpodobně docházelo k přehřívání oleje. Použitá hydrostatická převodovka TuffTorq K62 umožní i v zátěži plynule měnit rychlost, což je v porovnání s mechanickými převody mnohem komfortnější,“ vysvětluje Marek Dančák z obchodního oddělení DAKR.

I nadále je podle Karla a Marka Dančákových pro DAKR stěžejní získávat poznatky od zákazníků z provozu a opakující se připomínky či náměty na vylepšení promítat do zdokonalení svých výrobků. Základem jejich podnikatelské filozofie je přicházet na trh i nadále s novinkami a neustále zlepšovat produkty současné.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2018)

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down