Novinka pro očistu nejenom komunikací

Nový pracovní nástavec uvedl na trh Bobcat. Vysokotlaký čistič pro firemní nakladače rozšiřuje rodinu více než 100 různých druhů originálních příslušenství. Bobcat je tak prvním výrobcem, který nabízí tento druh doplňku pro své kompaktní smykem řízené (pásové a kolové) nakladače.

Čistič je určený k postřiku komunikací a dalších povrchů vodou pod vysokým tlakem. Kladem je jednoduchá, spolehlivá snadno připojitelná konstrukce s možností okamžitého uvedení do provozu. Kompaktní rozměry zaručují vysokou účinnost a zjednodušují požadavky na přepravu. Přední rozstřikovač je nastavitelný a lze ho přizpůsobit libovolnému typu práce.

Široký rozsah použití

K dispozici jsou tři modely – 250S, 250M a 250L – určené pro různé nakladače Bobcat a splňující konkrétní podmínky pro řadu variabilních použití tohoto příslušenství. Mezi ně patří například:

  • silniční a stavební práce,
  • dezinfekce nejen na ochranu proti onemocnění Covid-19,
  • čištění městského mobiliáře,
  • údržba železnic, mostů a tunelů,
  • čištění zemědělských provozů,
  • očistu strojů a techniky.

Snadno a účinně

Daniele Paciotti, produktový manažer pro příslušenství z Doosan Bobcat EMEA říká: „Bobcat nyní nabízí vysokotlaký čistič, který zajišťuje snazší a účinnější čištění ulic, dopravních značek i parkového vybavení, než kdy dříve. Pokud není místo přístupné pro větší specializované stroje nebo je-li nutné povrch vyčistit mechanicky, je nejlepším řešením nový vysokotlakový čistič v kombinaci s našimi nakladači. Vynikajících výsledků lze dosáhnout i při čištění fasád a střech, při odstraňování nečistot, mechu či lišejníků.“

Nové příslušenství je všestranné, obsluha může rozstřikovač ovládat z kabiny nebo použít hadici s ruční pistolí pro přesnější čištění tlakovou vodou nebo dezinfekci různých předmětů.

„Stříkací pistole s dvacetimetrovou hadicí navinutou na cívce umožňuje snadný přechod od čelního rozstřikovače k ručnímu mytí. Nabízí se alternativní řešení čištění vstupních dveří, rohů, soch, strojů, automobilů, laviček, dopravních značek či jakýchkoli špatně přístupných prostorů,“ dodává Daniele Paciotti.

Pro různé nosiče

Model vysokotlakého čističe 250S je určen pro smykem řízený nakladač Bobcat S100. Typ 250M je schválený pro použití se všemi modely smykem řízených nakladačů Bobcat (od S450 po S650) a také s pásovými nakladači T450, T590 a T650. Třetí model s označením 250L je určený k použití se smykem řízenými nakladači S630, S650, S770 a S850 a kompaktními pásovými nakladači T590, T650, T770 a T870.

Použití vysokotlakých čističů vyžaduje, aby všechny nakladače s výjimkou modelu S100 byly opatřeny sadou ovládání příslušenství Bobcat, která je standardní součástí vybavení strojů s vysokým průtokem.

Přenos bez ztráty výkonu

V úzké spolupráci s dodavatelem, finskou společností Dynaset, nyní Bobcat poskytuje jednoduchý a účinný vysokotlaký čistič povrchů. Přeměňuje hydraulický výkon nakladače do podoby tlakové vody bez jakékoliv ztráty výkonu stroje. Jednoduchost je rovněž klíčem ke snadnému používání a nízkým nárokům na údržbu, což vede k menším odstávkám a vyšší provozuschopnosti uvedeného příslušenství.

Mezi další vlastnosti stroje patří plovoucí zavěšení předního opěrného kola, díky němuž je práce s vysokotlakým čističem plynulejší. Kromě snadného používání nabízí nový pracovní nástavec rovněž jednoduché čištění a rychlejší i bezpečnější práci. Ve vysokotlakém čističi nenajdete žádné rotující součásti, je kompaktnější a proto i odolnější a má nižší požadavky na údržbu.

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2020)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down