Novinka pro kvalitní sečení

Ne nadarmo má žací stroj Profihopper Amazone na svém znaku ještěrku. Přirovnání ke hbitosti tohoto plaza asi nejlépe vystihuje lehkost a rychlost, s jakou zvládá pohyb i v členitém a svažitém terénu. K tomu dobře seče a sbírá (i listí a odpadky), mulčuje, provzdušňuje…

Koncem roku 2011 uvedla společnost Amazone na trh novinku – Profihopper 4WDi (snímek) s pohonem všech kol a novým robustním žacím agregátem PowerCompaktor. Tak se podařilo ještě zvýšit pojezdovou rychlost a pracovní i zhutňovací výkon. Pohon všech kol rozšiřuje spektrum jeho využití pro velmi svažité terény.
Agregát PowerCompaktor pracuje na bázi podélného a příčného šnekového dopravníku. Ten první má nově průměr 150 mm a vykazuje o 50 % vyšší dopravní výkon proti původnímu typu, což se odráží ve vyšší rychlosti a pracovním výkonu i ve vysokém porostu. Posečený materiál je odváděn do koše o objemu 730 l. Díky zhutnění lze do něj vměstnat 1200 l hmoty. Protože dopravní systém nevyžaduje podporu vzduchem, má nízkou hlučnost a v suchu nepráší.
Profihopper 4WDi vychází z osvědčených předností svých předchůdců jako je kompaktní konstrukce, nulový poloměr otáčení, výměna nožů bez použití nářadí, vyprazdňování koše ve výšce 210 cm a odolný šnekový dopravní systém. Byl představen na nedávném veletrhu Techagro v Brně, následovat bude aktivní předvádění v areálu westernového městečka Šiklův mlýn na Vysočině, kde se o údržbu zeleně starají dva žací stroje Amazone.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *