Novinka dokáže víc, než byste čekali

Letos představený nový stroj od Kuboty, model RTV-X1110, splňuje veškeré požadavky na vozidlo pro široké využití. Vhodné je pro komunální podniky, stavební činnost, zemědělství, horskou službu, lesníky, sportovní areály a golfová hřiště i pro volnočasové aktivity. V případě montáže pásů je využití v zimních měsících neomezené.

Nové „ertévéčko“ je zkrátka silné UTV – víceúčelové užitkové vozidlo, které se nebojí žádné těžké práce.

Pro celodenní práci

Všechny výhody pro všestranné využití vůz Kubota RTV-X1110 bezezbytku splňuje. Již ergonomicky tvarované sedadlo s tlumením otřesů jasně dokládá, že těžiště nasazení tohoto side-by-side spočívá hlavně v práci.

Každý pracovní stroj musí, pokud má být úspěšně provozován, splňovat zákonem dané požadavky. Obsluha musí být schopna za určitých okolností pracovat se svou technikou osm hodin denně. Přitom nesmí dojít k žádné újmě na jejím zdraví! Tento model splňuje všechny předpisy bezpečnosti práce a provozu na pozemních komunikacích.

Kubota RTV-X1110 je, jak tomu bývá u velkých terénních vozů, postavená na pevném rámu. Rovněž je samozřejmostí kompletní odpružení. Přední náprava je odpružená pomocí tlumící jednotky s vinutou pružinou a teleskopickým tlumičem McPherson, tedy řešení, které je obvyklé u osobních vozů. Na každém ze zadních kol pracuje společně sdružené rameno De Dijon, listová pružina a hydraulický tlumič. Díky tomu jsou nárazy při jízdě v nerovném terénu co nejvíce eliminovány. Obsluha zde určitě ocení pevnou podlahu.

Specialista do terénu

Tříválcový naftový motor Kubota je s výkonem 24 k dostatečně výkonný pro pohon hydraulického čerpadla a hydrostatické převodovky. Samozřejmostí je splnění emisních předpisů. Hydrostatická převodovka Kubota VHT-X, reagující bez ohledu na zátěž, nabízí tři jízdní rozsahy (rychle, pomalu, zpátečka). Na rozdíl od variátorové (řemenové) CVT převodovky pracuje s minimálním opotřebením. Tuto kombinaci oceníte hlavně při jízdách v kopcovitém terénu a při nutnosti značné tažné síly.

Zastavení na svahu? Ano! Přidáte plyn a pomalu, ale jistě, se RTV rozjede směrem vzhůru. Při jízdě dolů a zařazení pohonu 4 x 4 RTV bezpečně sjede i takový svah, kde konkurence buď váhá, nebo ho vůbec nezvládá. A pokud je velmi vysoká vrstva sněhu, RTV použije pásy CAMSO a problém je vyřešen. To vše při komfortním svezení. Zde se v praxi skutečně potvrzují veškeré informace, získané z materiálů Kubota.

Také pro města a obce

Stroj s maximální rychlostí 40 km/h nedělá žádný velký hluk, ale i v těžkém terénu se chová pro přírodu uspokojivě. Zákazník může požadovat variantu v oranžové barvě nebo v maskovacím provedení s možností provozu na pozemních komunikacích. Z těchto důvodů je možné doporučit právě stroj Kubota RTV-X1110 každému, kdo si chce práci užít.

Ani údržba komunikací a chodníků není pro tuto novou Kubotu žádný problém. Profesionální vytápěná kabina, čelní závěs s možností agregace sněhové radlice a zametacího kartáče a sypač s umístěním na hydraulicky sklopnou korbu udělá z modelu RTV-X1110 plnohodnotnou náhradu například za dosluhující „multikáry“.

Nejdřív práce, potom zábava. Nebo je tomu spíš naopak? Na tom asi tak nezáleží... V každém případě získáte s UTV Kubota stroj, který sází na výbavu a kvalitu. Veškeré vlastnosti této novinky si budete moci vyzkoušet v praxi sami.

Výhradní dovozce techniky Kubota, firma K.B.T. PROFTECH, ve spolupráci s regionálními prodejci připravila předvádění modelů RTV a ST v kompletní zimní výbavě. Při této příležitosti budete mít možnost otestovat tyto dva stroje v terénu a se zimními doplňky. A co víc, budete si je moci rovnou zakoupit, například ve spolupráci s ČSOB s možností využití nulového navýšení.*

Pavel Lorek, K.B.T. PROFTECH s. r. o.

Foto archiv/Kubota

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2019)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down