02.02.2022 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Noví pomocníci ve stáji manipulátorů

Prvním je zcela nově vyvinutý kompaktní stroj KT144, který na první pohled připomíná úspěšný model KT124. Druhá novinka s názvem KT3610 má základ v prověřeném konceptu univerzálních manipulátorů Kramer.

Třešničkou na dortu je systém upínání hydraulického nářadí Smart Attach bez nutnosti ručního připojení hydraulických rychlospojek.

KT144: opravdu novinka?

Obliba kompaktních manipulátorů v zemědělství roste především u malých farmářů, chovatelů koní nebo vlastníků větších pozemků. Proto bylo nutné již před několika roky najít v nabídce německého výrobce Kramer i model KT124. V čem je nový KT144 jiný než jeho starší kolega? Zcela nová konstrukce rámu nebo prostorné kabiny, novinkou jsou i možnosti motorů nebo management řízení motoru či hydrauliky. Navíc nosnost 1,4 t a zdvih 4,5 m prostě lákají.

Technicky vzato

Motory – buď silnější o výkonu 33,3 kW (45 k) nebo slabší s 18,4 kW (25 k), což je přesně hranice výkonu, do které nemusí být vybaven žádným systémem řešení spalin. Větší motor se už neobejde bez DPF a DOC, stále je však bez vstřikování jakékoliv SCR kapaliny. Odvděčí se špičkovou dynamikou a možností jezdit až 30 km/h. Samozřejmostí je užít si klimatizaci nebo mít zesílenou pracovní hydrauliku pro speciální nářadí. Ta však i v základním provedení „dává“ slušných 42 l/min (36 l/min s menším motorem). Novinkou je i systém Hill-hold jako asistent pro stání v kopci.

Možnosti výbavy

Pro připojení nářadí je k dispozici hydraulicky ovládaný rychloupínací závěs pro nářadí Kramer, možné je mít i upínání EURO. Nechybí klimatizace, vzduchem odpružené sedadlo, reverzace ventilátoru chladiče nebo LED pracovní osvětlení. Řízení všemi koly je v základní výbavě, pro pohyb v nejtěsnějších prostorech ale oceníte tři jízdní režimy jako u velkých manipulátorů. Pneumatiky šípové, na tvrdé povrchy nebo pro turf lze přizpůsobit pro každý provoz. Zkrátka univerzální šikula s dlouhou a silnou rukou.

Třídílné rameno? Nikdy neříkej nikdy

Potřebujete sáhnout ještě výš a těžký KT559 je na vás prostě moc? Můžete sáhnout po novém modelu KT3610, který má třídílný výložník se zdvihem až 9,5 m. Právě třídílné rameno je tou největší novinkou. Jako základ stroje posloužil špičkový a v provozu důkladně vyzkoušený univerzální model KT407. Má úsporný motor DEUTZ 3.6L, unikátní hydrostatickou převodovku ECOSPEED nebo řadu asistentů pro usnadnění práce. Kam tedy s novou KT3610? Třeba na svážení balíků, palet, opravy střech…

Agregace nářadí „na frajera“

Nový patentovaný rychloupínací systém Smart Attach umožňuje připojení hydraulicky ovládaného nářadí, jako jsou například kleště na balíky nebo lopata s přidržovačem, a to bez nutnosti opouštět kabinu. Stojí za tím speciální jistící čepy, které jsou i rychlospojkami, a při zajištění propojí také hydraulický okruh stroje s nářadím. Výsledkem je výměna nářadí během několika sekund. Nářadí vybavené upínáním Smart Attach lze zapojit i s běžným nakladačem Kramer, stejně tak i starší stroj Kramer lze použít s tímto zvláštně upraveným nářadím. Systém lze objednat zatím pro vybrané modely nakladačů Kramer. To samé platí i pro výběr nářadí.*

Adam Bauer

produktový manažer, STROM Praha

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down