Nové „teleskopy“ pro práci s odpady

Společnost Bobcat uvedla na trh novou řadu teleskopických manipulátorů Waste Expert, která doplňuje portfolio stavebních a zemědělských strojů a představuje nové, především na manipulaci s materiálem zaměřené stroje – „experty na odpady“.

Prototyp řady vystavený na letošním veletrhu Bauma vzbudil značnou pozornost. Důsledkem toho se společnost Bobcat rozhodla nabídnout čtyři typy z aktuálních teleskopických manipulátorů, konkrétně TL35.70, TL34.65HF, TL38.70HF a TL43.80HF, v nové úpravě Waste Expert. Stroje poháněné Stage IV motory Bobcat o výkonu 74,5 nebo 97 kW (100 nebo 130 k), nabízejí nosnosti od 3,4 do 4,3 t a výšky zdvihu od 6,5 do 8 m.

Všestranní specialisté

Teleskopické manipulátory Bobcat jsou již na trhu dobře zavedené jako odolné, účinné a snadno ovladatelné stroje, což jsou klíčové vlastnosti pro práci v náročných oborech, jako je nakládání s odpady a recyklace materiálů.

Olivier Traccucci, produktový manažer pro teleskopické manipulátory Bobcat, k nové řadě Waste Expert řekl: „Zpracování odpadů a recyklace potřebují všestranné stroje, které za pracovní den zvládnou mnoho úkolů, jsou obratné i ve stísněných prostorech, poskytují maximální účinnost a bezpečný provoz. Novinka vyniká nejodolnější konstrukcí na trhu, vysokou nosností, účinným systémem chlazení, nízkým těžištěm a dlouhým rozvorem pro zlepšení stability. Proto jsou stroje Waste Expert vhodné právě pro uvedené nasazení.“

Recyklační provozy a skládky jsou náročná pracovní prostředí, takže zde používané stroje musí být schopny tyto podmínky vydržet. Waste Expert jsou proto ještě robustnější, mají dodatečné výztuhy a nápravy pro vysoké zatížení, což z nich činí nejodolnější stroje na trhu. Navíc je ve výbavě upravený výložník z vysokopevnostní oceli, který je uzpůsobený pro extrémní prostředí. Jako všechny teleskopické manipulátory Bobcat mají Waste Expert obdélníkový svařený rám, který umožňuje plnění náročných pracovních cyklů a současně dosažení vysoké světlé výšky, přičemž po celé délce chrání klíčové součásti spodní deska.*

Distributorem v České republice je společnost Bobcat CZ, podrobnosti najdete na webu: https://www.bobcat.cz/

 

(Podrobnosti v Komunální technice 12/2019)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down