Nové smykové nakladače s motory Stage V

Bobcat uvádí na trh nové modely nakladačů S550 a S590. Završuje tak svou inovovanou řadu M smykem řízených kolových a kompaktních pásových nakladačů s motory Stage V.

Novinky, podobně jako smykem řízené nakladače S450, S510 a S530 a kompaktní pásové nakladače T450 a T590, které byly uvedeny na trh již dříve tento rok, v sobě kombinují kompaktní rozměry s technologií motoru Stage V, telematickou konektivitou, novým výrazným Bobcat „3D“ designem a dvouletou zárukou. Stroje se budou vyrábět v závodu Bobcat v Dobříši.

Benefity v základní výbavě

Na rozdíl od dříve na trh uvedených modelů řady M mají nové nakladače S550 a S590 řadu pokročilých funkcí již v základní výbavě:

  • Selectable Joystick Controls (SJC) – lehké ovládání pomocí pákového ovladače (joysticku) usnadňuje využívání běžných i pokročilých funkcí.
  • Vysoký průtok (High Flow) – zvyšuje produktivitu a dále rozšiřuje univerzálnost použití příslušenství Bobcat.
  • Ovládací zařízení pro příslušenství (Attachment Control Device – ACD) – pro řízení funkcí příslušenství prostřednictvím joysticku.
  • Dvourychlostní pohon – zvyšuje produktivitu a snižuje spotřebu paliva
  • Panel Deluxe – s možností volby více jazykových verzí, funkcí bezklíčového přístupu a správou DPF.
  • Univerzální pneumatiky „Versatile Duty“ – obousměrný dezén výrazně prodlužuje životnost.
Základní parametry smykových nakladačů Bobcat řady M s motory Stage V
S550 Stage V S590 Stage V
Provozní hmotnost 2 995 kg 3 127 kg
Užitečná nosnost 926 kg 979 kg
Bod přetížení 1 852 kg 1 958 kg
Dráha zdvihu radiální vertikální
Motor Bobcat D24, 2,4 l, Stage V Bobcat D24, 2,4 l, Stage V
Výkon 50,7 kW/68 k 50,7 kW/68 k

 

Systémy SJC a ACD

Jednou z nejdůležitějších funkcí, která je u nakladačů S550 a S590 již ve standardní výbavě, je dříve volitelný systém nastavitelného ovládání pomocí pákových ovladačů Bobcat Selectable Joystick Controls (SJC).

Založený je na snadno použitelných pákových ovladačích. Obsluze poskytuje exkluzivní funkce Bobcat i snadno přístupné spínače. Systém automaticky konfiguruje nakladač jako univerzální stroj pro celodenní práci s nejširším možným výběrem příslušenství. Současně umožňuje obsluze vysoce pohodlnou práci a bezkonkurenční ovládání samotného nakladače pomocí joysticků.

Novinky se standardně nainstalovaným systémem SJC nyní nabízejí v základní výbavě také systém ovládání zařízení pro příslušenství (Attachment Control Device – ACD). Ten pomocí komunikace Can-Bus k rozpoznávání příslušenství namontovaného na stroji automaticky nastaví ovládání joystickem a výstupní průtok oleje tak, aby byla při používání nástavců zajištěna nejvyšší výkonnost.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down