15.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové průmyslové teleskopické nakladače 

Společnost Liebherr rozšířila typovou řadu teleskopických nakladačů: Tři nové teleskopické nakladače T 46-7s, T 55-7s, T 60-9s pro průmyslové nasazení pohání výkonný vznětový motor s emisním stupněm IV (T 46-7s 100 kW/136 k, T 55-7s 115 kW/156 k, T 60-9s 115 kW/156 k).

Úpravu spalinových plynů zajišťuje kombinace dieselového oxidačního katalyzátoru (DOC) a selektivní katalytické redukce (SCR). Všechny modely lze vybavit filtry pevných částic (modely T 55-7s a T 60-9s mají tuto výbavu ve standardu). K provozu strojů v zemích s odlišnou regulací spalinových plynů nabízí společnost Liebherr teleskopické nakladače též s emisním stupněm IIIA.

 Univerzální stroje do náročných provozů

Mimořádně výkonný hydrostatický pohon pojezdu umožňuje reálnou maximální rychlost 40 km/h. V nabídce jsou však také stroje s alternativním rychlostním provedením 20 km/h a 30 km/h. Regulace rychlosti jízdy je plynulá a díky sériově dodávané funkci Auto Power nezávislá na okamžitém potřebném výkonu pracovní hydrauliky. Otáčky motoru se automaticky zvýší podle potřeby (vychýlením joysticku) nezávisle na rychlosti jízdy.

Maximální jízdní komfort a bezpečnost při jízdě na nerovném povrchu zajišťuje sériově dodávaný asistent Hill Assist automatickou aktivací parkovací brzdy. Instalovaná vysoce výkonná pracovní hydraulika s elektronickým servořízením a dělením průtoku nezávisle na zatížení umožňuje výkonné simultánní pracovní pohyby s dostatečnou rezervou výkonu.

Nový prostor pro komfort a bezpečnost

Mimořádnou předností představených modelů je nová kabina obsluhy: Sériově dodávaný ochranný rám již nepotřebuje horní příčný nosník. Ochranná mříž kabiny je osazená pouze vpředu a umožňuje dříve nepředstavitelný výhled nahoru. Nízko posazený kloub teleskopu a přípojný kloub spolu s velkoplošně prosklenou kabinou umožňuje dobrý výhled na pneumatiky, pracovní nářadí i na břemeno při manévrování v úzkém prostoru.

Multifunkční joystick osazený na sedadle a odpružený společně se sedadlem ovládá až šest funkcí pojezdu a hydraulických funkcí. Stejně jako u všech teleskopických nakladačů Liebherr „S“ se volba provozních režimů ovládání provádí elektronicky. Ruční synchronizace polohy kol proto není nutná.

Na velkém barevném displeji TFT jsou zobrazené důležité parametry stroje a další užitečné informace. Jednoznačné barevné označení ovladačů pojezdu, pracovní hydrauliky, bezpečnostních funkcí a osvětlení umožňuje intuitivní ovládání.

Kabina s plovoucím uložením navíc eliminuje rázy a otřesy. Podstatně zvětšený prostor interiéru, velké odkládací plochy, chlazená přihrádka, rádio a integrované nabíjecí zásuvky USB završují komfort kabiny.

Pro extrémní provozy

Sériově dodávané vedení výložníku minimalizuje torzi teleskopu v těžkém průmyslovém provozu. Volitelný stírací kartáč zajišťuje, aby se materiál přilepený po zvednutí břemene nedostal dovnitř výložníku. Ochrana podvozku a speciální ochranné mříže dále minimalizují nebezpečí průniku cizích těles.

Bezpečnou jízdu v terénu zajišťuje pohon všech kol a stoprocentní uzávěrka diferenciálu. Stroje Liebherr vynikají vysokou bezpečnou stabilitou při zvedání a stohování materiálu díky vyrovnávání sklonu v šikmých polohách stroje. Kromě toho inteligentní hlásič přetížení neustále poskytuje informace o nosnosti. V případě nebezpečí umožňuje pracovní hydraulika pouze stabilizující pohyby.

Vysoká kompatibilita

Ke všem modelům nové generace teleskopických nakladačů jsou přímo z výroby nabízeny různé držáky pracovního nářadí. Kromě rychlovýměnného systému Liebherr jsou v nabídce také rychlovýměnné systémy pracovního nářadí kompatibilní s výrobci Manitou, Kramer, JCB a Volvo. Rozmanitost dostupných držáků pracovního nářadí mohou využít kmenoví zákazníci jiných výrobců pro využití svého stávajícího pracovního nářadí na teleskopických nakladačích Liebherr.

Velké množství volitelné výbavy umožňuje nové teleskopické nakladače optimálně přizpůsobit pro požadované využití. Společnost Liebherr nabízí z výroby svým zákazníkům reverzní ventilátor pro čištění chladiče, přídavnou ochrannou mříž nebo kryty pohonu a hlavního rámu. V nabídce je automatická redukce tlaku pracovní hydrauliky, která usnadňuje výměnu pracovního nářadí, přídavný hydraulický okruh umožňující ovládání dalších funkcí na hlavě výložníku nebo nezávislá možnost regulace průtoku hydraulického oleje pracovní hydrauliky.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down