Nové modely obohatily řadu nakladačů

Společnost Doosan Infracore Europe přišla s novými typy kolových nakladačů: menším DL200-7 (foto 1 a 3) a velkým DL420CVT-7 (foto 2 a 4) z řady DL-7. Stejně jako stávající modely nabízejí novinky konstrukční řešení nové generace, jsou vybavené novými výkonnými motory splňujícími požadavky Stage V a poskytují vyšší produktivitu a palivovou účinnost. K tomu přistupují nízké náklady na vlastnictví a příjemné prostředí pro obsluhu.

Nejmenší model v řadě, DL200-7, pohání čtyřválcový motor Perkins 1204J o výkonu 106 kW (144 k) při 2200 ot./min. S výkonem 240 kW (326 k) při 1800 ot./min. poskytuje motor Scania DC09 u modelu DL420CVT-7 velkorysý točivý moment při nízkých otáčkách.

Úspora paliva

Model DL420CVT-7 je vybavený převodovkou s plynule měnitelným převodovým poměrem (CVT), která je výsledkem permanentní kombinace hydraulické a mechanické technologie zajišťující hladkou a plynulou změnu otáček. Díky tomu může stroj automaticky přecházet z hydrostatického výkonu při nízkých otáčkách na mechanický systém a pracovat při vyšších otáčkách.

Plný jízdní rozsah, dopředu a dozadu, je řízený systémem CVT. Nízké otáčky motoru zajišťují vysokou účinnost a nejvyšší pohodlí při řízení, a to bez ohledu na trakční rychlost. Technologie plynule měnitelného převodového poměru s dělením výkonu usnadňuje jemnou kontrolu pohybu díky hydraulické části. Systém CTV pomáhá dosáhnout až 15% úsporu paliva.

Pro všestranné využití

Oba nakladače disponují plynulou a citlivou hydraulikou a pomocnými hydraulickými připojeními. Všechny modely řady DL-7 jsou standardně vybavené třetím hydraulickým ventilem s možností nastavení průtoku a funkcí aretace, což zajišťuje konstantní průtok pro hydraulicky poháněné příslušenství. Obsluha může snadno a pohodlně ovládat hydraulická zařízení pomocí proporcionálního spínače na joysticku.

Na výběr jsou různé varianty diagonálních a radiálních pneumatik k pokrytí široké škály podmínek a aplikací. Stroje se uplatní například v průmyslu, stavebnictví, zemědělství, při nakládání s odpady až po těžbu nerostných surovin. Doosan nyní nabízí širší výběr volitelného příslušenství s cílem poskytovat více pracovních nástrojů lépe vyhovujících konkrétním aplikacím pro další navýšení výkonu.

Standardní kapacity lžíce u modelů DL200-7 a DL420CVT-7 jsou 2,0 a 4,5 m3. Z-kinematické zvedací rameno poskytuje vysoké vylamovací síly a zvedací kapacity, zejména u těžkých materiálů, a velký úhel vyklopení pro efektivní vykládání přilnavých materiálů. Oba typy jsou k mání také ve verzi HL s ramenem s vysokým zdvihem a těžšími protizávažími, pokud se vyžadují vyšší výšky vyklápění a univerzálnost.

Pokročilé systémy

Novou funkcí je Doosan Smart Guidance System (DSGS). Analyzuje řidičské návyky a chování řidiče a pomáhá jí dosáhnout co nejúspornějšího provozu. Systém poskytuje skóre obsluhy a ukazuje úsporu paliva, účinnost a životnost podle dané kategorie.

V nakladačích je už z výroby nainstalovaný nejnovější bezdrátový systém pro sledování vozového parku DoosanCONNECT. Nástroj, určený speciálně pro řadu výrobků Doosan, poskytuje komplexní informace o výkonu stroje v duálním režimu satelit/mobilní síť. Nabízí webové řešení pro správu vozového parku a majetku, které je užitečné pro řízení výkonu, zabezpečení strojů a podporu preventivní údržby. Významným benefitem je standardní plná záruka na tři roky nebo 5000 hodin.*

(Plné znění v Komunální technice 1/2022)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down