10.10.2013 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové komunální traktory John Deere řady X700

Nejmenší z traktorů John Deere poháněných vznětovými motory prošly důkladným omlazením. Řadu X740 střídají sedmsetpadesátky, konkrétně modely X750 s pohonem zadních kol a řízením předních, který nahrazuje předchozí model X740, X754 s pohonem zadních a řízením všech čtyř kol (jde o novinku modelové řady) a X758 s pohonem všech kol a řízením předních kol, jež přebírá žezlo po svém předchůdci X748.

Nové modely, které by už měly být u svých prodejců, mají namířeno nejen do komunálních služeb obcí. Uplatní se také na zahradách kolem domů, při úpravách pozemků, v péči o parky, sportovní areály a jiné travnaté plochy.

Co nového přinášejí?

Zlepšený průchod vzduchu, jednodušší připojování nářadí a vyšší komfort – to jsou nejdůležitější změny. Upraveny byly také osvědčené prvky, které jsou základem všech tří modelů. Svařovaný prostorový ocelový rám byl přepracován s ohledem na maximální pevnost a odolnost. Změnil se také přívod vzduchu k sání a chladiči, takže chladicí soustava zajišťuje stálou optimální provozní teplotu.

Hospodárné tříválce

Kapalinou chlazené vznětové tříválce s objemem 904 cm3 mají jmenovitý výkon 24 koní, což jim dává dostatečnou sílu ke zvládnutí náročného nasazení v profesionálních komunálních službách. Účinnější spalování omezuje obsah emisí a zároveň zlepšuje hospodárnost, což se odráží v nižších provozních nákladech.

Kola se přizpůsobí otáčení

Stálý hydraulický pohon všech čtyř kol u modelu X758 dokáže přizpůsobit rychlost otáčení u každého z předních kol, čímž se zejména při zatáčení předchází poškození travnatého porostu. Zdokonalené řízení všech čtyř kol u modelu X754 zaručuje maximální obratnost při objíždění překážek nebo při práci v členitém terénu.

Originální žací ústrojí

Ke všem třem modelům se dodávají také originální žací ústrojí. Ta nesou označení 48C, 54HC a 60HC, a jsou poháněna hřídelem. Při výrobě se lisují z jednoho kusu vysokopevnostní oceli a lakují dvoufázově, což jim propůjčuje mimořádnou odolnost, spolehlivost i důkladnou ochranu proti korozi. Označení tradičně vyjadřuje záběr v palcích (48, 54 a 60), což v metrických jednotkách obnáší 122, 137 a 152 cm. K žacím ústrojím se na přání dodávají také mulčovací sady.

Stačí je přejet

Vysoce výkonná žací ústrojí 54HC a 60HC jsou úplně nová, velice snadno a rychle se připojují i odpojují. Obsluha stroje už je nemusí strkat zboku mezi nápravy, jednoduše je přejede předními koly a žací ústrojí je na svém místě.
Zmíněná žací ústrojí 54HC a 60HC mohou být na přání vybavena také automatickým připojováním AutoConnect, který využívají větší kompaktní traktory John Deere. S ním obsluha přejede žací ústrojí předními koly, ono se samo připojí k traktoru a zároveň se propojí pohon hřídelem. Tento jedinečný systém umožňuje ještě rychlejší výměnu nářadí, takže zákazníkům šetří čas i námahu.

Jako v bavlnce

Moderní design nejnovějších traktorů řady X700 navazuje na vzhled ostatních zahradních a komunálních traktorů John Deere. Podstatná je také řada změn, týkající se pohodlí obsluhy. K nim patří například nové osvětlení, jehož zásluhou je možné prodloužit pracovní dobu o další hodiny. A také lepší ergonomie usazení za volantem na komfortním sedadle s měkoučkým čalouněním a vysokou, naklápěcí opěrkou. Pohodu při práci lze ještě umocnit přiobjednáním opěrek pro ruce. Při vývoji nové generace traktorů řady X700 se hledělo rovněž na snadnější nastupování a vystupování. Tomu bylo přizpůsobeno i rozmístění ovladačů, přičemž se samozřejmě hledělo hlavně na to, aby byly v dobrém dosahu. Jednotlivé ovladače jsou barevně odlišeny, novinkou je mezi nimi tlačítko RIO pro reverzaci pohonu nářadí a páka hydrauliky s plovoucí polohou. Hydrostatická převodovka se ovládá osvědčenou dvojicí pedálů TwinTouch, takže řidič při změně směru jízdy vpřed–vzad vůbec nezvedá nohu z podlážky, pouze špičkou nohy přešlápne z jednoho pedálu na druhý.

Výbava, příslušenství a nářadí

Do základní výbavy patří například hydraulické řízení, schránka, obsahující nářadí pro seřízení kopírování žacího ústrojí a výšky sečení, držák nápojů a zásuvka s napětím 12 V. Volitelně je možné vybavit traktor zadním tříbodovým závěsem s vývodovým hřídelem či předním závěsem, pro modely X750 a X758 se dodává také homologační sada pro provoz na veřejných komunikacích.
Nová řada traktorů John Deere X700 nepřijíždí sama, s širokým sortimentem nářadí, mezi které patří třeba sběrací koše, přívěsy, zametací kartáče, radlice a další stroje, se stává šikovným pomocníkem pro všestranné nasazení po celý rok.

Popisek: Žací ústrojí 54HC (záběr 137 cm) a 60HC (152 cm) se systémem AutoConnect stačí přejet předními koly, ono se samo připojí k traktoru i s pohonem

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down