Nové komunální nosiče z Bad Oldesloe

Bouřlivý vývoj požadavků na stroje, přísné emisní limity, urbanizace životního prostředí, vstup moderních technologií do běžného života a zrychlené morální stárnutí strojů zkracují efektivní dobu využití dnešních technologií. Pokud jsme dříve používali stroj i třicet let, dnes zjišťujeme, že nový, moderní stroj nám již po čtyřech letech nemusí vyhovovat, protože na trhu jsou mezitím lepší, výkonnější, čistější a my chceme pružnou obměnu. V takových současných podmínkách stále více zjišťujeme, že prostoje speciálů v období, kdy pro ně nemáme práci, jsou velmi drahým přepychem. Proto se stále více uživatelů porozhlíží po univerzálních nosičích, které se nezastaví po celý kalendářní rok. A protože je dnešní zákazník velmi náročný, tak požaduje, aby nosič se speciální nástavbou obstál ve svém nasazení úplně stejně, jako stroj speciální.

Tento náročný úkol se povedl zcela příkladně zvládnout vývojářům ve firmě HAKO. Využili svých bohatých zkušeností se samosběrnými čisticími stroji a úspěšně uvedli v nedávné minulosti na trh postupně nosiče Citymaster řady 1250, 600 a později 1600. Tyto stroje jsou v rámci tradice značky nabízeny jako samosběrné zametače, nicméně již v základu jsou konstruovány tak, aby mohly úspěšně plnit i jiné odlišné úkoly. Všechny tyto stroje disponují pohonem 4 x 4 (vhodný pro zimní údržbu, nájezdy na chodníky, pohyb po nezpevněných plochách, apod.), nízko položeným těžištěm pro dobrou stabilitu, solidní nosností, zásobníkem vody, krátkou, šikmo uloženou šachtou i kloubovým řízením pro dokonalou manévrovatelnost. Postupným zdokonalováním jednotlivých modelů dospěl výrobce, firma Hako, k současné nabídce.

Se dvěma novými modely

Malé kloubové nosiče především na chodníky bude od značky Hako zastupovat stroj nastupující po osvědčené „šestistovce“. Bude jím Hako Citymaster 650, jehož výroba byla zahájena právě nyní.  Větší stroj s vyšší transportní rychlostí pak zastoupí zcela nový Hako Citymaster 1650. Oba stroje jsou konstruovány tak, že jejich přestrojení nástaveb zabere obsluze jen několik minut, možností různých nástaveb je mnoho a každodenní využitelnost skutečně široká. Z hlediska nabídky se jejich rámec využitelnosti a velikosti překrývá, a tak bude po jedenácti letech ukončena výroba jejich „prostředního brášky“, osvědčeného Citymasteru 1250.

Více v časopisu Komunální technika 6/2020.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down