Nové kompresory tuzemské provenience

Společnost Doosan Portable Power přišla nedávno na evropský trh s novou řadu malých mobilních kompresorů. Zahrnuje čtyři modely s objemovým průtokem od 2,5 do 5,0 m³/minutu. Stroje vyvinuté v dobříšském kampusu Doosan Bobcat EMEA splňují požadavky na maximální odolnost, jednoduchost a spolehlivost. Klíčový je také jejich snadný transport.

Za zdůraznění stojí rovněž informace, že výroba kompresorů a další techniky se značkou Doosan Portable Power probíhá v České republice.

Kvarteto modelů

Přibližně 70 % trhu mobilních kompresorů v Evropské unii představují stroje s výkonem mezi 2,0 a 5,0 m3/min. Jejich hlavní využití je v odvětvích půjčoven, stavebnictví, veřejných služeb, demolic a průmyslu obecně. Doosan Portable Power má v Evropě v tomto segmentu velmi silné prodejní výsledky a je jedním ze tří hlavních hráčů na trhu.

První číslo v názvu modelu značí tlak v barech, druhé představuje jmenovitý průtok vzduchu v metrech krychlových za minutu a „pětka“ na konci označuje motor vyhovující emisní normě Stage V. K dispozici jsou tři nové modely Stage V s motorem Yanmar, které využívají tlak 7 barů (7/25, 7/45 a 7/55) s výkonem 2,5, 4,0 a 5,0 m³/min. Řadu malých kompresorů doplňuje nový vysokotlaký model 14/35 s výkonem 3,0 m³/min stlačeného vzduchu při tlaku 13,8 baru.

Mobilita, servis, údržba

Všechny nové kompresory jsou vybavené nebrzděným nebo plně brzděným podvozkem, který je k dispozici v konfiguraci s pevnou i nastavitelnou výškou. Stroje byly navržené tak, aby zaručovaly hmotnost nižší než 750 kg, a to včetně dalších doplňků, jako je dochlazovač nebo přimazávač nářadí. To znamená, že každý držitel standardního řidičského průkazu skupiny B může jednotku připojit za své vozidlo. Všechny modely jsou také homologované až do hmotnosti 950 kg, což dává maximální flexibilitu zákazníkům, kteří potřebují doinstalovat další doplňky.

Kompresory Doosan Portable Power také jsou známé jednoduchostí každodenní údržby a servisních požadavků.

  • Kryt se otevírá směrem k tažné tyči, což zaručuje maximální stabilitu během údržby stroje.
  • Kryt v „Poloze pro údržbu“ je otevřený v úhlu více než 90°, což umožňuje snadný přístup ke všem součástem kompresoru.
  • Chladicí sestava se nachází na zadní straně, takže každodenní čištění je extrémně rychlé a efektivní.
  • Všechny vyměnitelné díly jsou umístěné přímo před obsluhou, což zajišťuje nejrychlejší možnou údržbu.

Michele Corsi uzavírá: „Abychom uspokojili všechny potřeby zákazníků, nabízíme také širokou nabídku volitelných doplňků a přizpůsobení na míru, které jsou dostupné u místních prodejců.“

Dodejme, že kromě mobilních kompresorů pro sektory stavebnictví, pronájmu strojů, povrchové těžby, komunální služby, obecné použití v průmyslu a mnoho dalších oborů zahrnuje sortiment společnosti Doosan Portable Power také generátory a osvětlovací věže.

Podrobnosti v Komunální technice 4/2022

Foto archiv/ Doosan Portable Power

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down