20.04.2010 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové komplexní zázemí

Zkraje roku byl v Rousínově slavnostně otevřen druhý vlastní servis (první působí v Praze) firmy MAN užitková vozidla Česká republika, s. r. o. Za účasti mnoha hostů oficiálně odemkl brány areálu MAN Truck & Bus Center Rousínov jednatel a ředitel společnosti MAN v ČR Ing. Jochen Modl.

Spádová oblast rousínovského střediska zahrnuje Brno, jih Moravy, Vyškovsko, Prostějovsko a Olomoucko. K službám je i těm, kdo o jeho služby projeví zájem včetně zákazníků ze zahraničí.

 

Součástí areálu je školicí středisko, servis, sklad, diagnostika, zázemí pro zákazníky, správní prostory a prodejní místa nových i použitých vozidel. Budova byla navržena a postavena podle přísných pravidel MAN. Přízemí budovy je vybaveno podlahovým topením, které poskytuje vysokou míru tepelné pohody a přispívá k šetření energií, a tím i provozních nákladů.

 

Mezi další technické speciality patří nejen systém odpadového hospodářství přispívající k ochranně životního prostředí, ale také například systém skladování a distribuce mazadel a olejů. Umístění zásobních tanků do prvního patra umožňuje plně využít energii olejů při jejich plnění do vozidel v přízemí. Důsledkem je možnost využití méně náročných čerpadel a tedy podpora šetření energií.

 

Servis zahrnuje pět průjezdných stání s délkou 30 m. Dvě jsou vybavena montážními jámami s olejovým hospodářstvím. Nad všemi stáními je možné pracovat s mostovým jeřábem s nosností 3,2 t. Součástí servisu je myčka vozů, odhlučněná elektrodílna, nástrojárna a pracoviště pro očistu součástek. Odpadní hospodářství má vlastní čističku. Diagnostika disponuje prostorem 195 m2 s průjezdním stáním vybaveným montážní jámou. Je zde umístěna válcová zkušebna brzd, detektor vůlí, kalibrace tachografů, pracoviště měření emisí motorů a měření geometrie náprav vozů.

 

Školicí středisko je tvořeno dvěma prostory. První s plochou 150 m2 je určen pro školení a výuku s možností demonstrace na celém vozidle. Druhý s plochou 100 m2 je připraven pro školení na agregátech a konstrukčních skupinách vozidla. Běžné položky menších rozměrů, těžší hmotnosti či vyššího obratu jsou uloženy ve skladech v přízemí. Rozměrnější, lehké nebo křehké náhradní díly s nižší mírou obrátkovosti jsou uloženy na tzv. galerii v prvním poschodí.

 

Areál disponuje poměrně velkými odstavnými plochami pro zaparkování vozidel. Součástí administrativních prostor jsou moderní kanceláře a pracoviště prodejců. Výraznou roli hraje odpovídající zázemí pro řidiče: s televizorem, automatem na občerstvení a sociálním zařízením. Areál využívá 24 hodinovou strážní službu.

 

Celý článek je uveřejněn v čísle 5/10 časopisu Komunální technika.

Autor: Redakce

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down